Skocz do zawartości

[koła] 29 cali boost - szerokość 25, czy 30mm?


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej nie pojmuję szarpiących Tobą niepokojów dot  szerokosci zakupionych kół. Bedzie dobrze nic sie nie martw.

Swoją drogą mam do jednego roweru 2 komplety, jeden lekki zestaw (dt 240 + xm421 + race competitionl na lekkich conti XK race sport 2,2" a drugi cięższy (dt 350 + xm421 + competition) z gumami tył XK 2,4 przód MK 2,4 obie protection. Przez miesiac moze 6 tygodni bawilo mnie zmienianie kol na lekkie ale szybko lenistwo zwyciężyło i drugi zesraw w pokrowcu nie ujrzał swiatła dziennego przez cały sezon. Podobnie z mlekiem. Mialem dosyć czyszczenua guny po sezonie z tego syfu. Już sie przyzwyczaiłem, że miesiac bez złapanej gumy to mieisiąc stracony ;) a że w eventach biorę udzial tylko dla funu a nie rywalizacji (na to za stary juz jestem) to mi też to specjalnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat powstał w momencie, kiedy zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno będę się bawić w przekładanie kół. Wówczas pomyślałem, że takie 30mm dałoby mi możliwość wrzucenia szerszego kapcia i zrobienia 'złotego środka' pomiędzy lekkim i szybkim kołem a szerokim i ciężkim. Po zastanowieniu się i głosach rozsądku z forum doszedłem jednak do wniosku, że to bez sensu. Wówczas ani nie miałbym lekkiego i szybkiego koła, ani tak naprawdę szerokiego do jazdy z niskim ciśnieniem. Stwierdziłem, że lepiej chyba jednak pozostawić dwa skrajne zakresy (bardzo lekko i szybko + szeroko, ale ciężko) i dwa komplety tak naprawdę bardzo różnych kół niż pakować się w półśrodki :)

Koła zalane mlekiem, elegancko trzymają ciśnienie. Pozostało przerzucić tarcze i kasetę (dopóki nie kupię drugiego kompletu to też będzie hamulcem do częstych przekładek) i zrobić pierwsze testy terenowe, jak czas i pogoda pozwoli. Mam trochę obawy wyskoczyć na Race King'ach na śniego-lód ;)

P.S. Gdyby kogoś interesowały szczegóły odnośnie samych kół i producenta to więcej informacji wrzuciłem tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...