Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Rock shox boxxer


Marcin8433

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, skom25 napisał:

Śruba wkręca się gładko?

Tak, wygląda mi na to jakby śruba byla za krótka czy coś, bo jak sprawdzalem tak trzymając golen górną i ten popychacz aby się nie kręcił to się dokręcało ładnie, problem jest w tym tylko że popychacz kręci się razem ze śrubą kiedy już mocniej troche trzeba kręcić śrubą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może gniazdo w dolnych lagach jest już trochę wyrobione i popychacz się obraca zamiast dociągać. Próbowałeś użyć innej śruby? Czasami to z niewiadomych przyczyn pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Być może gniazdo w dolnych lagach jest już trochę wyrobione i popychacz się obraca zamiast dociągać. Próbowałeś użyć innej śruby? Czasami to z niewiadomych przyczyn pomaga.

Chyba dokupię to https://allegro.pl/sruba-dolna-amortyzatora-rs-boxxer-03-05-i7513515930.html

bo generalnie te podkladki czy co to jest są powyginane, nie da sie ich zdjąć, moja sruba wygląda identycznie, jednak mam chyba 2003-2005 , myslalem ze 2006-2009 ale poprzedni wlasciciel przykleil naklejki od world cup 2006-2009 powietrznego a ja mam spręzyne stalową zwykłą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te podkladki co są na śrubie bo cienko wyglądają, i są powyginane

Teraz, Brombosz napisał:

Wkręć jakąś dłuższą, ugnij amor i spróbuj wyciągnąć go trochę ręcznie i potem dokręcaj starą. Mi tak raz pomogło, tyle, że to był inny RS. 

Spróbować mogę ale sądzę ,że z popychaczem jest problem bo on się kręci wraz ze śrubą, próbowałem naraz kręcić śrubą i kręcić golenią u góry w stronę przeciwną ale nie za duzo to dawalo

Teraz, skom25 napisał:

25 zł za śrubę? Daj spokój...

Skąd nie możesz wyjąć podkładki? Z goleni?

Ta co jest gwint ma dobry ale generalnie te podkladki na niej są w stanie powiedzmy strasznym, zaszaleję chyba za te 20zł na tą śrubę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się kręcił i tak miało być. Chodzi o to, żeby go zablokować w wytoczonej dziurce, po wewnętrznej stronie goleni dolnej i dopiero wtedy dociągnąć śrubą. Skoro u ciebie zrobić się tego nie da, to znaczy, że wyrobiła ci się ta dziurka.

EDIT:

Te podkładki, też mogą mieć związek...

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to w moim drugim poście. Nie dziurka tylko gniazdo w którym blokuje się popychacz. Czasami pomaga dokładne odtłuszczenie wszystkiego, tak żeby powstało tarcie.

Do autora: przestań cytować każdy jeden post....

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...