Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Rock shox boxxer - problem z dokręceniem golenii


Marcin8433

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Mój amortyzator to rock shox boxxer  wygląda na rok 2006-2009

Dziś zobaczyłem ,że śruba od prawej goleni jest lekko odkręcona lecz kiedy chcę ją dokręcić się to nie udaje, (śruba kręci się w miejscu), tak wogóle jest to model world cup , podobno powietrzny lecz na górze gdzie spręzyna powietrzna jest zwykła zakrętka jak od sprężyny, Jeżeli gdzieś jest odpowiedź co do tej śruby to jej nie widziałem.

Pls pomożcie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby, albo nie, goleni. Zostawiłem kryształową kulę w pracy i nie mogę się zdecydować :ermm:

W większości przypadków oznacza to zerwanie gwintu w popychaczu. Musisz rozebrać i sprawdzić, bo jeżdżenie z rozkręconym amortyzatorem, zwłaszcza jeżeli używasz go zgodnie z przeznaczeniem może być ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Śruby, albo nie, goleni. Zostawiłem kryształową kulę w pracy i nie mogę się zdecydować :ermm:

W większości przypadków oznacza to zerwanie gwintu w popychaczu. Musisz rozebrać i sprawdzić, bo jeżdżenie z rozkręconym amortyzatorem, zwłaszcza jeżeli używasz go zgodnie z przeznaczeniem może być ryzykowne.

Rozbiorę go, mam nadzięję ze nie w tym popychaczu... mi sie wydaje ze śruba bo wygląda masakrycznie , Zamawiąć już śrubę??    https://www.eurobike.pl/shop/249-sruba-dolnej-goleni-do-wszystkich-amortyzatorow.html

Taka ujdzie?

Edytowane przez Marcin8433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Chryste Panie, EuroBike upadł już na głowę kompletnie.

Po pierwsze, jest to śruba która prawdopodobnie będzie pasowała do Suntour a nie Rock Shox. Rozkręć, sprawdź jaki to rozmiar, idź do sklepu z śrubami i kup taką za 10 groszy, może być nierdzewna.

Inna sprawa że taką śrubę naprawdę ciężko zniszczyć, więc stawiam Izotonik że jest to rozwalony gwint w popychaczy, nie kwestia śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

O Chryste Panie, EuroBike upadł już na głowę kompletnie.

Po pierwsze, jest to śruba która prawdopodobnie będzie pasowała do Suntour a nie Rock Shox. Rozkręć, sprawdź jaki to rozmiar, idź do sklepu z śrubami i kup taką za 10 groszy, może być nierdzewna.

Inna sprawa że taką śrubę naprawdę ciężko zniszczyć, więc stawiam Izotonik że jest to rozwalony gwint w popychaczy, nie kwestia śruby.

Jakby był rozwalony ten gwint w tym popychaczu co muszę zrobić i jak bardzo mój portfel schudnie? Chyba to jednak to bo jak ruszam amortyzatorem w dół i do góry slysze ze cos jest luzno i sie rusza, Ale zawsze jest szansa ze to śruba bo przecież amortyzator ma z 11 lat a jest on do dh , i na pewno nie był jezdzony po lekkich sciezkach :D

Edytowane przez Marcin8433
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym temacie, jest to prawdopodobnie pomyłka, czyli 0 za dużo :) Co nie zmienia faktu że dystrybutor SR na Polskę powinien wstydzić się tak żenującego sklepu internetowego... Bynajmniej nie mam na myśli tej pomyłki, tylko całokształt :unsure:

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...