Skocz do zawartości
  • 0

łańcuch LOB BL10 - wytrzymałość


Gość leh

Pytanie

Dzień dobry

Nawiązuję do starego tematu, który został już zamknięty https://www.forumrowerowe.org/topic/163334-%C5%82a%C5%84cuch-lob-bl10/ i niestety pozostał bez odpowiedzi.

Szukałem również informacji na temat łańcucha LOB BL10 (10mm/900mm) i nic nie znalazłem, więc nabyłem go i sprawdziłem.

Może komuś przyda się informacja na temat wytrzymałości tego łańcucha.

Nie wiem z czego jest zrobiony i nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat, ale próba zarysowania pilnikiem skończyła się głębokim karbem - w mojej ocenie nie jest to stal hartowana.

Wziąłem zatem nożyce do drutu zakupione dawno temu w Biedronce o długości ramienia 450mm, więc raczej dość małe. Opierając jedno ramię o podłogę i uwieszając się na drugim (mam ponad 100kg) przeciąłem ogniwo za 8-10 naciśnięciem (jakieś 30s). Oznacza to około jednej minuty na pokonanie całego ogniwa, bo nie dało się go rozgiąć.

Myślę, że poważniejszymi nożycami da się go przeciąć "w powietrzu", bez opierania o grunt i to znacznie szybciej.

Generalnie łańcuch swoim wyglądem może działać odstraszająco, ale dla złodzieja z nożycami nie jest większym problemem.

leh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za Twój wpis.

Szukam łańcucha o twardości ogniw 65HRC, jak widać to nie LOB ;-)

Pojawia się łańcuch 65 HRC na stronach (i w sklepach?) Decathlonu, ale czy ma taką twardość?

Na studiach mieliśmy przyrząd do badania twardości metali, praska wciskała z zadaną siłą w metal stalową kulkę, i pod mikroskopem mierzyło się średnicę odcisku - im mniejszy, tym większa twardość materiału.

Kryptonite Evolution Series 4 może być niezły:

Why I Use This Lock On My Bicycle - Kryptonite Evolution Chain Lock (Series 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...