Skocz do zawartości

[Motobecane Prestige] suport francuski?


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie... długo szukałem ramy od roweru szosowego, która miałaby posłużyć do budowy ostrego koła. Udało mi się w końcu ustrzelić bardzo ładnie utrzymaną ramę od Motobecane Prestige. Właśnie czekam niecierpliwie aż do mnie dotrze (może uda się jeszcze przed Nowym Rokiem). Niestety nie upewniłem się co do jednej kwestii, a mianowicie rodzaju suportu w tej ramie. Jest to francuska kolarka (a właściwie rower szosowo-turystyczny) z lat 70-80'tych ubeigłego wieku. Obawiam się, że może tam siedzieć suport z gwintem francuskim (obie miski z prawym gwintem). Trochę mnie to przeraziło bo obawiam się o dostępność części. Czy ktoś obeznany w retro szosach, a szczególnie tych francuskich może podpowiedzieć jakiego suportu się tam spodziewać? Zanim rama dotrze to ja chyba osiwieję ze stresu :) Czy w przypadku gdyby okazało się że to jakiś francuz można kupić nowy wkłąd suportu z łożyskami maszynowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 12:02, galanu napisał:

Czy ktoś obeznany w retro szosach, a szczególnie tych francuskich może podpowiedzieć jakiego suportu się tam spodziewać?

Każdego :devil:. W mojej Motobecance akurat jest calowy (i stery też są calowe). Ale to co Ty dostaniesz, to już inna sprawa. Żeby nie było "łatwo", to Motobecane wprawdzie jest francuskie, ale suporty lubili wstawiać szwajcarskie. To jeszcze lepszy egzotyk, oba gwinty rozmiar taki jak we francuskim, ale jeden lewy a drugi prawy jak w calowych.

image.thumb.png.63545b0823c4c95295d87aa355a5d450.png

W dniu 27.12.2018 o 12:02, galanu napisał:

Czy w przypadku gdyby okazało się że to jakiś francuz można kupić nowy wkłąd suportu z łożyskami maszynowymi?

Można, choć ceny są raczej zaporowe (plus koszty przesyłki za oceanu):

https://velo-orange.com/products/grand-cru-bottom-brackets-hollow-axle-alloy-cups-1

Można też rozważyć opcję przegwintowania na włoski M36, ale trzeba by było sprawdzić, czy wystarczy "mięsa", bo to tylko 0.5mm różnicy na promieniu.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...