Skocz do zawartości

[Opona] Dopasowanie opony do felgi


Leo93

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie działać jako tako, ale osiągniesz efekt żarówki ;-( Trzeba będzie utrzymywać wysokie ciśnienia co by ci opona się nie kładła w zakrętach. Stracisz więc całą zaletę szerszej opony. 

Szerokie opony aby dobrze pracowały muszą mieć szersze obręcze. Ja mam 2,4 na obręczach 23 wewnętrznie i jest dość dobrze. Da się zejść do ciśnienia około 1 atm.

Nikt ci nie broni przetestować o ile rama sobie z tym poradzi ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woojj napisał:

Będzie działać jako tako, ale osiągniesz efekt żarówki ;-( Trzeba będzie utrzymywać wysokie ciśnienia co by ci opona się nie kładła w zakrętach. Stracisz więc całą zaletę szerszej opony. 

Szerokie opony aby dobrze pracowały muszą mieć szersze obręcze. Ja mam 2,4 na obręczach 23 wewnętrznie i jest dość dobrze. Da się zejść do ciśnienia około 1 atm.

Udzielasz miliona "dobrych rad", a nawet nie zapytałeś jaka jest realna szerokość tej opony "2.4". Tak się właśnie zdradzają wyławia internetowi "eksperci", którzy swoją wiedzę czerpią z tego co wyczytali w  necie, a nie z praktyki.

Maxxis to obok Continentala jednen z  największych "oszustów" co do szerokości opon. Np. mam Mountain Kinga 2,2 który w realu ma obręczy 19mm ma... 50mm szerokości balonu. czyli nawet nie 2,0".

Ale i tak nawet gdyby te 2,4" było realne to spokojnie można taka oponę założyć na obręcz szerokości wewnętrznej 21mm - nic się nie stanie. Jeszcze niedawno - zanim nastała "moda" na szerokie obręcze - opony 2,3" zgodnie z tabelkami producenta (Schwalbe...) ładowano na obręcze 19mm i zap...lano na tym tak jak się obecnym koziogórkowcom nawet nie śni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, gocu napisał:

Udzielasz miliona "dobrych rad", a nawet nie zapytałeś jaka jest realna szerokość tej opony "2.4". Tak się właśnie zdradzają wyławia internetowi "eksperci", którzy swoją wiedzę czerpią z tego co wyczytali w  necie, a nie z praktyki.

Daj spokój. Używałem opon 2,5 na obręczach 21 bo takie były kiedyś powszechnie i jasne że się DA- nie wybuchnie. 

To co pisze czerpię z własnych doświadczeń przetestowanych przez siebie. Jakoś tak od lat 90 jeżdżę na rowerach MTB. Może jeszcze za mało widziałem i za mało przetestowałem.

Przeczytaj oba moje wpisy ze zrozumieniem a nie rób z siebie wyroczni. Gdzie ja napisałem że nie idzie???? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, woojj napisał:

Jaka rama???? nie wiadomo czy opona+błoto nie załatwi ci ramy!!! Nie każda rama akceptuje takie 

Czyli co panowie ? Da się w miarę dobrze jeździć na 21mm kolach z oponą maxxis 2.4 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...