Skocz do zawartości

[do 3000] cross


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jak wiecie, zakup nowego roweru to wiekopomna chwila dla każdego małego cyklisty :) Mam 160 cm wzrostu, długość nogi 74 cm, robię ok 5000 km/rok, głównie po asfalcie (trochę kamyczki, polne ścieżki). Zdecydowałam się na rower typu cross. Mam dylemat między dwoma modelami:

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-unibike-viper-disc-gts-2018

http://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-CROSSWAY-500-2018-meski-MATT-DARK-SILVER-BLUDK.-BLU/3983?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Unibike jest o 1,3 kg cięższy od Meridy, ale ma hamulce Deore, a Merida jest lżejsza, ale hamulce Altus. Niewiele jest informacji w internetach na temat hamulców hydraulicznych - jedyne co doczytałam to to, że im gorsza jakość, tym mogą być bardziej awaryjne/zapowietrzać się/nie dawać rady na mrozie, a i w takich warunkach zdarza mi się jeździć. Skłaniam się zatem w kierunku Unibikea.

Czy to słuszny wybór? Czy odczuję różnicę wagową lub widzicie coś, co przemawiałoby bardziej za wyborem Meridy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch rowerów głosuję na Meridę - lepszy osprzęt, amortyzator i lżejsza.

Skoro jeździsz głównie po asfalcie, to może lepszy okazałby się rower bez amortyzatora? Rower ze sztywnym widelcem ważyłby ze 2 kg mniej niż te rowery. I odpadłby problem serwisowania amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) a co z hamulcami? Czy Altusy w Meridzie nie odmówią mi posłuszeństwa na mrozie takim do -10?

Szukałam czegoś ciekawego wśród fitnessów i szosowych, ale nie znalazłam nic o równie dobrym osprzęcie jak te. Nie zależy mi aż tak bardzo na wadze i szybkości - głównie ma mi służyć długo i w zdrowiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie z tymi hamulcami zależy od szczęścia. Z tego co piszą jeden egzemplarz działa bez problemów parę lat, a drugi przy pierwszym mrozie puści olej. Inna sprawa, że chyba było by mi szkoda jeździć tym nowym rowerem zimą, gdy na asfalcie będzie sól.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...