Skocz do zawartości

[Kierownica] Wymiar śrub imbusowych do manetek i hamulców Deore


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

Mam do Was ogromną prośbę, chodzi mi o to, że obrobił mi się łebek śruby imbusowej, która jest odpowiedzialna za zacisk do kierownicy manetki rapidfire model: Deore, chciałbym zamówić taką samą, ale nie mam pojęcia jaki to jest rozmiar, chciałbym też, aby zapobiec podobnej sytuacji zamówić śruby do montażu hamulców też model Deore, na moje oko średnica gwintu jest taka sama, tylko różnią się długością, akurat mamy przeprowadzkę i w stercie bałaganu ciężko znaleźć mi narzędzia, żeby choć zmierzyć śrubki, dlatego tym bardziej ważna jest dla mnie Wasza pomoc i wyrozumiałość. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google dokładny model manetki i litery EV, będziesz miał rysunek techniczny Shimano.

Czyli np. SL-M590 EV

Do hamulców powinny być M5x16 a do manetki M6x16 lub M5x16, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ja polecam Wiha i Force, te niebieskie w kształcie literki T.

Natomiast śruby Shimano, jak i sporej ilości innych producentów są wykonane z plasteliny.

Ja polecam wymienić na nierdzewne lub jeżeli budżet pozwala, na aluminiowe i tytanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Dokładnie, myślę, że miały na to wpływ dwie rzeczy raz, że miałem badziewiaste imbusy, ale również ciut za mocno je dokręciłem, więc złożyły się na to w sumie dwie rzeczy. Oczywiście mam nauczkę i teraz zakupiłem komplet imbusów Wiha Prostar, ale niestety za późno, teraz muszę porozwiercać te stare imbusy.

skom25 polecisz jakiś sklep internetowy z takimi śrubkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...