Skocz do zawartości

[klamkomanetka shimano v-brake] nie wskakuje na ostatni bieg


Piotrek91tur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z klamkomanetką biegu przedniego otóż gdy wciskam do oporu manetkę zmiany biegu brakuje kilku milimetrów aby przeskoczyła zębatka na kolejny bieg. Ma ktoś z was pomysł co jest z nią nie tak? Dodam że na biegach 1 i 2 wszystko działa poprawnie.

Na zdjęciu jest pokazana pozycja zębatki przy maksymalnym wychyleniu manetki.

20181014_121205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka (ten blaszany element przy przedniej zębatce, co zmienia biegi, no wiesz, przerzuca łańcuch wte i wewte...) ma śruby regulujące wychylenie. Obie są opisane literkami L i H.  Śruby z literką L NIE dotykasz, śrubkę z literką H WYKRĘCASZ o MAX PÓŁ obrotu.


Na zdjęciu masz manetkę, która NIE MA NIC WSPÓLNEGO z Twoim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MMMAAACCC7 napisał:

Przerzutka (ten blaszany element przy przedniej zębatce, co zmienia biegi, no wiesz, przerzuca łańcuch wte i wewte...) ma śruby regulujące wychylenie. Obie są opisane literkami L i H.  Śruby z literką L NIE dotykasz, śrubkę z literką H WYKRĘCASZ o MAX PÓŁ obrotu.


Na zdjęciu masz manetkę, która NIE MA NIC WSPÓLNEGO z Twoim problemem.

Tak jak post wyżej, plus minimalne utrudnienie może być w tym, że ( Twój temat o suporcie ) masz za długi suport o 1,5 - 2 mm, co dodatkowo "zmusza" przerzutkę do wychylenia wózka o 1 mm bardziej na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki L i H są ok podejrzewam że linka jest już za mocno napięta i manetka nie może się ruszyć dalej. Regulacja przy klamkomanetce jest w nią maksymalnie wkręcona. a przy okazji nie mam z czego popuścić linki bo reszta linki za zaciskiem się już odłamała. W tygodniu kupię nową i wymienię. 

Faktycznie kupię ciut krótszy suport może dodatkowo lżej będą wskakiwać przerzutki. Dzięki za szybkie odpowiedzi w tygodniu dam znać odnośnie zmiany linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiesz o czym piszesz. W tym przypadku polecam wybrać się do serwisu nim coś zepsujesz.. Skoro biegi 1 i 2 wchodzą dobrze, a na 3 (w domyśle największa koronka) nie chce wrzucić, to WYKRĘĆ O PÓŁ OBROTU ŚRUBĘ H.

Czy myślisz że piszemy to Ci na złość, czy mamy do czynienia z troll-tematem?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrek91tur napisał:
3 godziny temu, Piotrek91tur napisał:

Śrubki L i H są ok

Tak jak powyżej, do tej pory jeździłem na ustawieniu bieg nr 1 druga zębatka bieg nr 2- trzecia zębatka. Po prostu przestawiłem ustawienie o jeden bieg w górę tylko że teraz nie mam  najmniejszego przełożenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...