Skocz do zawartości

[Wkładka w spodenkach] zbyt wąska lub źle wszyta


toomo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem nietypowy, a może i wcale nie tak niezwykły.

Wszystko zaczęło się pewnie jak u większości, od bólu tyłka.

Przerobiłem bokserki z wkładką (2 pary), dobór siodełka i niby poprawa jest ale i ból nadal jest. Jeżdżę dość często , krótkie dystanse więc tyłek raczej się przyzwyczaił. Po 20km już czuję że tyłek ma do mnie żal, powyżej 40-50 przestaje być przyjemnie, a jak jadę troszkę więcej tak pod 70 to już kwękam i myślą przewodnią jest (natychmiast złaź z roweru) Zabija mi to całą przyjemność.

Dzisiaj dotarło do mnie że wkładki jakich używam nie pokrywają się z moimi kośćmi kulszowymi, mam dość duży rozstaw jak na faceta(13cm), Niby wkładka jest, ale chyba bezużyteczna. 

Proszę o podpowiedź, czy wkładka powinna pokrywać kości kulszowe, czy też niekoniecznie? Czy wkładki w spodenkach są jakoś zróżnicowane rozmiarowo np. rozmiar L - mniejsza wkładka, XL - większa wkładka  ? Wszak ludzie różne tyłki mają. Czy są różne sposoby wszywania wkładek ? Wyżej, niżej.

Jakieś pomysły jak to ogarnąć ?

Jeżeli to coś pomoże to używam decathlonowych bokserek z serii 500 i rogelli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wkładkami to jest hardcore. Bardzo dużo firm stosuje tą samą wkładkę w rozmiarze S oraz XL więc znalezienie odpowiednich spodenek to w jakimś stopniu strata pieniędzy gdzie stracisz na wysyłce lub na objazdach po sklepach. Jeżeli masz takie szerokie kości to dobrym sposobem jest zamówienie spodenek na wymiar. Wtedy dopasują wkładkę konkretnie pod Twój tyłek. Takie spodenki kosztują więcej ale masz możliwość ingerencji w każdy ich element. Kraków to rejon dużej liczby rowerzystów więc i firm szyjących stroje kolarskie w okolicy zapewne też sporo. MikeSport ma duży wybór rowerowych strojów, a że jest to firma z Krakowa to może ich odwiedź :)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej kombinował z ustawieniem siodełka (albo jego szerokością, kształtem, itp. ),  odrobinę inne pochylenie, trochę niżej, bliżej lub dalej od kierownicy. Jeżdżę czasami z wkładką a czasami bez i nie ma ogromnej różnicy, własnie pod warunkiem że mam dobrze ustawione siodełko. W lato robiłem całodniowe dystanse od godziny 9:00 do 18:00 w zwykłych sportowych bokserkach, bez żadnej wkładki i było ok. Paradoksalnie jazda przez cały dzień w spodenkach z wkładką była mniej wygodna, głównie z uwagi na przegrzanie. Na krótkie dystanse, szczególnie w terenie zakładam spodenki z wkładką, ale na długie już nie.

Jeszcze pytałeś o rozmiar wkładek, tak są różne. Ja mam nawet tak, że te same spodenki L od dwóch różnych producentów (Endura, Cube) mają wkładki innych rozmiarów. , te Endury są znacznie większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pp516 napisał:

Ja mam nawet tak, że te same spodenki L od dwóch różnych producentów (Endura, Cube) mają wkładki innych rozmiarów. , te Endury są znacznie większe. 

Potwierdzam, wkładki Endury są większe niż u innych producentów (miałem /macałem m.in Dolomiti, Craft, Rogelli, Attiq, Decathlon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siodełkiem już się nakombinowałem i myślę że w tej chwili jest ustawione optymalnie i nic więcej z przestawiania go nie wyciągnę. Najwyżej ból kolan.

Wkładka jest ewidentnie nie dopasowana do mojego tyłka. Tak to jest jak się kupuje coś i nie do końca się wie na co zwrócić uwagę żeby spełniało swoje zadanie.

Na szczęście w bokserkach Rogelli powinno pomóc wyprucie wkładki i wszycie jej 2-3 cm niżej. Może nie będzie idealnie, ale pokryje kości kulszowe.

Kolega podsumował że to nie wina wkładki tylko mam tyłek do dupy ;) 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na moje indywidualne cechy anatomiczne wkładki wszywane w sposób hmm uniwersalny są dla mnie bezużyteczne, muszę więc zrobić to "samodzielnie" lub zamawiać spodenki z wkładką wszytą indywidualnie. Podobno nie jest to nic wyjątkowego.  

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy istnieje możliwość zakupu samych wkładek. Jeżeli tak to jakie firmy to umożliwiają.

Samo wszycie wkładki jest jak się okazało zupełnie bezproblemowe do ogarnięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...