Skocz do zawartości

[widelec sztywny] spawanie widelca


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Krótkie pytane. Widelec ameliniowy.  Czy tego typu pęknięcie widelca można spawać? Klient się uparł a ja nie wiem czy mam się powołać na klauzurę sumienia :) 

Pęknie to czy się będzie trzymać? 

Jak to było zrobione fabrycznie? Klejone to było?

A może ma ktoś w rozsądnej cenie podobny widelec?

 

widelec2.jpg

widelec1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pęknięcie tylko rozwarstwienie się dwóch elementów, taka technologia. Woda lub środki myjące zrobiły swoje, dostając się tam gdzie nie powinna. Po wyczyszczeniu korozji (utlenienia) z obu elementów aluminium, pozostanie luz. Duże prawdopodobieństwo drugiej strony rozwarstwienia kwestia czasu. Szukać nowej lub naprawić. Naprawa tylko spawanie, wcześniej bardzo cienkie paski aluminiowe przy składaniu wcisnąć razem z tym elementem by nie było luzu, to musi być robione z wyczuciem, by nie rozkalibrować zewnętrznej części, zespawać  po obwodzie u góry, a poniżej z każdej ze stron nawiercić otworki i przez nie wspawać część zewnętrzną z rdzeniem wewnętrznym, oszlifować i do malowania proszkowego. Koszt naprawy będzie większy od kupna nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LXTravel napisał:

wcześniej bardzo cienkie paski aluminiowe przy składaniu wcisnąć razem z tym elementem by nie było luzu

Tu akurat nie.

Są kleje do aluminium,dwuskładnikowe,luzy skasować klejem,łączenie spawać,tylko dać komuś kto spawa alu.

Kiepsko ogarnięte fabrycznie,utleniło się,powstał luz i takie efekty.

To i tak tylko dla uparciuchów,ja bym się takiego widła pozbył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Quell napisał:

Są kleje do aluminium,dwuskładnikowe,luzy skasować klejem,łączenie spawać,tylko dać komuś kto spawa alu.

Nie znam takiego kleju co by wytrzymał temperaturę topienia aluminium, może i są nie wiem?.

Natomiast przed spawaniem dodał bym: by skręcić ośką piasty widelec,  zachowując w ten sposób rozstaw i kierunkowość (spawy ściągają). A tak w ogóle to kupić nowe, naprawa to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...