Skocz do zawartości

[Owijka] Co polecacie?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Rozglądam się za owijką ( na wymianę po sezonie), nie mam jakiś ścisłych preferencji z racji że na szosie jeżdżę od 2 miesięcy.

To co jest dla mnie ważne to:

- Owijka bez kleju, wolę silikonowy pasek

- Cena +/- 60 zł

Czy owijki z mikrofibry są wygodne? Dobrze kojarzę że to te które wyglądają jak sztuczna skóra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych pieniadzach, to PRO sport control, jest na silikonie, na poczatku myslalem ze bedzie z niej lipton, ale z czasem się przekonałem i jesli szukasz komfortowej owijki, niedrogiej, to ja polecam.  Jak dobrze sie to nawinie, to siedzi jak wsciekła, zrobilem na tym z 2,4tys km i poza przybrudzeniami, kotre mozna usunac przy pomocy np mokrej scireczki to nic sie z nia nie dzieje.

Na penwo nie polecam Microtexu, zle sie nawija, dlugo schnie jak zmoknie... wole eva od Pro :P

Dodatkowa zaleta owijki pro to, że mozna ja odwinac jesli jest potrzeba np pogrzebania przy klamkomanetce, zawinac i nie ma z tym problemu, ale w sumie to zaleta wszystkich owijek bez kleju. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Pro Race Control, ta jest na silikonie i ma fakturę sztucznej skóry. Rewelacyjny komfort, ale nie najlepsza, jeśli nie lubisz jeździć w rękawiczkach. Ale moja ulubiona to Pro Race Comfort, również silikon zamiast paska kleju, ale za to niezrównany grip. Obydwie trwałe i bardzo długo estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za sugestie.

A jak wyglą sprawa z białą owijką, bardzo się brudzi? Jeżdżę tylko w rękawicach, ale prawdę mowiąc patrząc po kolorze wody przy praniu to wydaje mi się że owijka będzie brudna po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majżonka ma w swoim Specu białą owijkę od Fizika, ale to jest ta skóropodobna i nie ma problemu z jej czyszczeniem. Ale nie podejrzewam, że na brzegach taśmy i w otworkach się nie pobrudzi. Wcześniejsza owijka Pro Classic Comfort https://www.pro-bikegear.com/global/en-gb/accessories/Handlebar_Tapes/PRO_TA_CLASSICCOMFORT nie dała się doczyścić i poszła do kosza, więc zależy od rodzaju materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłam kilkakrotnie na białych owijkach (różne firmy) i niestety syf. Od kół rękawiczek potu na palcach, czasem powietrza gdzieś nieciekawego. Także raczej nie polecam :)

 

Trafiłam w promocji ostatnio (chyba 45zamiast 60cos tam) bontragera owijke (tzw korek struktura plaster miodu) wykonanie, jakość (tłumienie chwyt czystość łatwość montażu) bardzo wysoka półka. (porównując do dwóch owijej pro np gel confort) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@cinol123 @tadeuszwlodarczyk @siejak1 @mario_awario

Chciałbym Was prosić jeszcze raz o potwierdzenie. Owijka PRO Sport Control/ Race Comfort ma spód silikonowy bez kleju?

Niestety dzisiaj kupiłem owijkę innej firmy, miała być bez kleju a okazało się co innego....

PS: Race Comfort ma takie widoczne "wtrącenia" korka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja od siebie kilka słów na temat owijek:

- Deda Elementi piankowa; dość cienka, kiepski klej który strasznie brudzi, rwie się i rozciąga

- B'TWIN 300 z mikrofibry; pomacałem na rowerze w Decathlonie i wydawała się fajna, więc kupiłem. Niestety okazało się że jest tragiczna, sztywna, gruba, nie chciała się naciągać i układać, tragedia.

- PRO Sport Control; fajna, bez kleju, ładnie się naciąga, ogólnie całkiem niezła ale coś mi w niej nie pasowało.

Uwaga i tutaj zaskoczenie i mój absolutny faworyt:

Zdegustowany poprzednimi owijkami i niepowodzeniami przy nawijaniu poszedłem do sklepu i kupiłem najtańszy model Accent, czyli AC-Tape. Materiał to pianka, ale nie taka jak cała reszta, przyjemna w dotyku, nie jest szorstka jak inne. Cała owijka ma delikatną fakturę, jakby wzorek. Układa się na kierownicy idealnie, tworzy fajną, dość grubą warstwę.

Koszt? 30 zł.

Jestem z niej tak zadowolony że jeszcze w tym tygodniu pójdę i kupię jedną na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supacaz - ja jestem na etapie, gdzie kolejna owijka jaka kupie pewnie znowu bedzie Supacaz.

Jak dla mnie super. Bardzo wygodna, trwala, jasne kolory latwo czyscic, no i wybor kolorow.

Mialem ich cztery, jedna sie zeszmacila (stracila zelowy pasek, dzieki ktoremu jest ona miesista) ale to od mojego ciaglego jej przewijania (skutek czestego grzebania przy kokpicie). Te co uzywam, zmieniam na przemian od czasu do czasu dla zabicia pojawiajacej sie po dluzszym uzytkowaniu kolorystycznej monotonii.

Przez wiekszosc jednego sezonu jezdzilem na czarno zoltej (gorny uchwyt czarny). Jak pisalem bardzo latwa w czyszczeniu, tak wogole to nie za bardzo bylo co czyscic. Warto pamietac, ze niektore rekawiczki sa notoryczne w syfieniu/farbowaniu jasnych owijek. Jakbym ja teraz ponownie nawinal, caly czas wygladalaby bardzo dobrze. 

Pomijajac cene, super owijka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fizik 3mm. Bardzo trwała, bardzo solidnie wykonana, estetycznie. Niezmiernie wygodna, nie przykleja się wilgotnych dłoni, zimą ciepła. W granicach 100pln.

Tańsze próbowałem. Nawijałem nawet po 3szt. To bezcelowe i nic nie daje.

Za jakość i komfort trzeba po prostu zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem taką owijkę jak na tych fotkach.

Fajna łatwa w utrzymaniu, poszła do ludzi wraz z rowerem.

fu9zr6.jpg

a0xp2u.jpg

Na tym rowerze w oryginale była biała, krótko dziadostwo i tyle.

2nt3c8.jpg

Zamieniłem na taką.

2rynbcp.jpg

zogsn9.jpg

21aa421.jpg

Na kierownicy wygląda to tak, i sprawdza się tak jaki i wygląda na 110% :) poważnie jest wygodnie, trwale itd.

148ng42.jpg

 

W połączeniu z takim siodełkiem :)

2ytsgtd.jpg

To nie tylko wygoda ale i estetyka całego sprzętu się poprawiła.

533ift.jpg

Sumując z tych pokazanych owijek którą byś Pan nie kupił będziesz Pan zadowolony :)

Jka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...