Skocz do zawartości

[rower] Kellys Gate 30 - kwestia kąta 71 stopni podsiodłówki


Yacko

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając rynek 29-er bezkonkurencyjnym w przedziale cenowym zbliżonym do 3 tys. wydaje się Kellys GATE 30 2018. Sztywnie obydwie osie, powietrzny amor, BOOST, taperowana główka, piasty NOVATEC, do pełni szczęścia brakuje aby hamulec był wewnątrz trójkąta, ale to nie powinno mieć aż takiego znaczenia. Dyskusyjnym wydaje się być kąt rury podsiodłowej. Ciekaw jestem opinii osób, które jeżdziły wcześniej na bardziej popularnym 73 i przesiadły się na 71 - czy faktycznie czuć wymuszanie siłowej jazdy ? Czy sztyca bez offsetu, ewentualnie przesunięcie siodła nie wystarcza aby było podobnie jak na 73 stopniach ?

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wzrost i przekrok? W wielu sensownych markach rowerowych kat podsiodłówki jest zależny od rozmiaru ramy i im rama większa tym kat bardziej jest plaski. Plaski kat podsiodlowy 72 w ramch xl jest np. w Giant Xtc Advanced 29, i do tego rower ma jeszcze sztyce ze sporym offsetem, która efektywnie go jeszcze bardziej spłaszcza poza 71 stopni. Taki kat jak w Kelllys Gate byl często spotykany w rowerach xc pare lat temu(biorąc pod uwagę efektywnie ofeset sztycy). Tak wiec na takim rowerze da sie jezdzic bradzo dobrze i efektywnie. Sam mam rower z katem 72 i 20mm ofestem i to mój najlepiej dopasowany rower jaki kiedykolwiek miałem. Ale ja mam 193cm, 93cm przekroku i stopy dosc dlugie, ktore mnie mocno cofają do tylu(44-45).

 

Podsumowuja jesli jestes wysoki, masz dlugie nogi i dlugie stopy to 71 bez ofsetu jest jak najbardziej ok. Jesli wrecz odwrotnie to juz raczej nie. Wszystko tez zalezy gdzie bedziesz jezdzil bo stromy kat przydaje sie na stromych podjazdach glownie, a jesli mieszkasz np w centralnej lub polnocnej Polsce to wiele takich terenów nie znajdziesz. Stromy kat to podstawa w trailowkach do jazdy w gorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...