Skocz do zawartości

[wyścig]Arturówek 11.11.06


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Już za tydzień ważne święto państwowe, jeszcze ważniejsze dla nas gdyż już dwunasty raz odbędzie się wyścig wokół stawów w Arturówku. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich chętnych, wystarczy wola walki oraz sztywny kask. na pewno będziecie się dobrze bawić.

 

Rokowania pogodowe na przyszły weekend są pozytywne - nie będzie padało, choć podłoże z pewnością będzie wilgotne, co gwarantuje dużą widowiskowość startów, zwłaszcza kategorii Elite i Masters. Temperatura w bliskich okolicach 5 stopni Celsjusza raczej łagodnie obejdzie się z płucami najszybszych zawodników.

 

Zgłoszenia zawodników będą przyjmowane w sobotę (11 listopada) od godziny 9:00 w karczmie "Leśny Dwór" w Arturówku. Początek zawodów o godzinie 10:00.

 

 

 

Daje też tutaj ten temat ponieważ niektórzy mimo, że z Łodzi to i tak sa bliżej związani z tym forum i więcej czasu na nim spędzają, więc powinni go wychwucić. Zastanwiałem się jeszcze nad działem Imprezy etc., ale stiwerdziłem, że to jest taka mała impreza, że lepiej dać na forum regionalnym. Pozdrawiam i do zobaczenia na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

myszon7 naprawdę nie jestem w stanie Ci powiedzieć, ile osób będzie ani jaki poziom przygotowania zawodników. Słyszałem jedno, że ten wyścig jest nazywany "Zapaleniem Płuc". Jest to tylko 6 km, także tam wszyscy jadą na maxa. Myślę, że trzeba się liczyć z pedałowaniem non stop powyżej 30 km/h. Oczywiście nic na siłę, przecież tam chodzi jak w każdej takiej imprezie żeby siuę dobrze bawić a nie płuca wypluć lub nabawić się jakiejś poważnej kontuzji :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spójrz myszon7 na tą mapkę

2005-11-3-mapka.GIF

 

Masz tam 2 trasy. jedną dla młodzików i drugą dla starszych grup. Na dole masz podane długości każdego odcinka. Następnie na stronie Cyklomaniak-a masz napisane, że to są 4 okrążenia o łącznej długości 6.08 km.

"Trasa 2" x 4= 6.08 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dziękuję Pixonie.Jadę bez jakiś ambicji sportowych więc zasadniczo chodzi o dobrą zabawę.Trochę się zamartwiam , że będzie to mój pierwszy wyścig w życiu i od razu w takim szybkim tempie(prędkość większa to i chyba o wypadki łatwiej?).

W każdym razie mam nadzieję (ja , a właściwie my..przyjedziemy w trójkę) podziękować Ci osobiście w sobotę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobrze myszon zbieraj rodzine i jazda na wyścig, ale nie żeby mi podziękować bo niby za co, tylko żeby wystartować. Nie zapomnijcie tylko o opłacie startowej.

A co do wypadków przy tej prędkości, to owszem zdarzają się, całe szczęscie chroni cię kask, to podstawa, a jeszcze jak chcesz zapobiec takim przykrym zdarzeniom to po prostu startujesz trochę wolniej i czekasz aż tłum się rozproszy. Ot i tyle.

Co do pogody słyszałem, że ma padać w sobotę. Ale bedzie masakra błotna. I like it ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz nie deszcz z pewnością będziemy.łatwo nas będzie poznać,trzech "dziadków leśnych"pytających się w którą stronę jechać:P.Dwóch z nas będzie z grupy wiekowej 35-50,jeden w kategorii open,chciałbym jeszcze zabrać syna(16 lat ale martwi się , że jest za cienki.Manewrów wyprzedzania ćwiczyć chyba niestety nie będziemy(chyba,że jak nas będą dublować:P).W galerii na cyklomaniaku oglądałem zdjęcia z ubiegłego roku.Martwię się troszkę,że mój cross na slickach będzie grzązł w błocku.Napisz jakbyś mógł kiedy to się w przybliżeniu kończy i czy sam wyścig jest jedyną atrakcją.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wydaje, mi się, że koniec tego wyścigu jest przewidziany na godzine 15/16 max. Przecież ile się mogą toczyć takie wyścigi na tak krótkim dystansie. A co do tych atrakcji to ich jest mnogość. Sam już o paru wspominałeś ;) : kolizje, wypadki, wywrotki, wyprzedzanie, grząznięcie w błotku, no i od góry do dołu umorusany w błocie. A tak na serio to dla zwycięzców jest przewidziany puchar i to chyba tyle. Raczej nic innego się nie szykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O qrcze Jurasek dopiero teraz zauważyłem, że ty z Kołobrzegu jesteś. Piękna mieścina, znaczy się to Podczele :) piękne chwile tam spędziłem w tym i dwa lata temu; ehhh aż łezka w oku się kręci.

 

Powracając do tematu. Mój specjalny pogodmierz mówi mi, że podobno w sobote pada deszcz ze śniegiem, a temperatura dochodzi do 3 stopni C. :) coś czuje, że trzeba się zaopatrzyć na trase w jakieś płyny rozgrzewające, chyba zamiast bidonu to termos wezmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wszystkie możliwe prognozy,oczywiście mocno rozbieżne.Tak najczęściej powtarza sie scenariusz:kończy lać deszcz w piątek późnym wieczorem,zimna noc z przymrozkiem.Od rana w sobotę dużo chmur (z godziny na godziny coraz więcej przejaśnień),od rana +1 potem coraz cieplej ale max +5.Ciekaw jestem czy dużo błota się może zrobić,z galerii na cyklomaniaku zauważyłem,że jest trochę(?)asfaltu,trochę(?)zbitej ziemii ,a reszta tochyba może być błoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy wyścig kolarski więc trudno mi znależć odniesienie,ale było bardzo fajnie.Dobra organizacja,rodzinna atmosfera,zero wypadków,same plusy:).Mój wynik zaszczytu mi nie przynosi (trzecie miejsc od końca:( ) ale dobrze poznać swoje miejsce w szeregu,zawsze motywacja do treningu na przyszły sezon.

Pozdrowienia i podziękowanie dla organizatorów.Romek Stępniewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szkoda, że dokładniej nie uzgodniliśmy co, gdzie, jak i razem się nie ustawiliśmy :P, ale spokojnie co ma wisieć nie utonie.

 

Co do wyścigu to był całkiem w porządku. Organizacja dobra, mały minusik za 15 minutowe opóźnienie, ale to jest na tego typu imprezie do przyjęcia. Trasa fajna, tylko nie podobał mi się ten zwrot zaraz po starcie bo tworzyły się tam dość niebezpieczne sytuacje :/. Grupa uczestników trochę mało liczna i nie było z kim konkurować, no ale trudno się mówi. Ogólnie jestem zadowolony, ze pojechałem a nie siedziałem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuje Pixonie,że Cię nie spotkałem.Pytałem się już w trakcie dekoracji o Ciebie ale było już mało ludzi.Startowaliśmy z racji wieku w różnych kategoriach,zdradź jak Ci poszło.W Twojej grupie widziałem po strojach , że sami członkowie klubów kolarskich.Tak po cichu liczyłem,że większa część startujących nie będzie miała przeszłości klubowej,a tak z tego co mówił spiker z reguły startowali czynni albo z "przeszłoscią".Najbardziej zaimponowali mi uczestnicy ostatniego startu.daj Boże mieć taką parę na starość.Tak z ciekawości jak jesteś na zdjęciach Arasa , dał linka na stronie w komentarzach na www.cyklomaniak.pl,to napisz na którym , na przyszłość to Cię rozpoznam.Ja jestem na 7-mym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak się składa, że ani mnie, ani mojej kategorii nie ma wogóle na zdjęciach Arasia. A co do samej kategorii, to była chyba najmniej liczna kategoria, tylko 3 osoby :D. I tak się składa, że dojechałem pierwszy, nie chwaląc się. ;) Spróbuje ci przybliżyć mnie. Kojarzysz może jak wjeżdzały 2 osoby za każdym okrązeniem, obie w normalnych strojach :) z czego ostatni jechał prawie na kole pierwszego, to właśnie ja byłem. Manewr taktyczny uskuteczniałem i na ostatnim okrążeniu docisnąłem i gościa zostawiłem ok. 30s za sobą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie no nie przesadzaj z tym tempem, bo to nie było wygurowane, tempo to dopiero było narzucone w tej grupie V czyli 19-35 lat, tam chłopaki zasuwali :P A co do czasów to szczerze przyznam, że nie wiem czy były one mierzone, a jeżeli były to gdzie ich szukać. Trzeba poczytać w komentarzach na cyklomaniaku.

 

 

 

P.S Zauważ, że tylko my piszemy w tym poście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...