Skocz do zawartości

[cross / trekking] Jaki rower dla faceta 40+


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zamierzam kupić rower do jazdy przede wszystkim po ścieżkach rowerowych, czasem utwardzonych leśnych drogach.
Kilka razy w tygodniu po 20-40km i czasem też trasy 100km.

Facet 178cm, 90-100kg (waga mi strzeliła po rzuceniu palenia i coś z tym muszę zrobić...)

Wstępnie myślałem o rowerze trekkingowym, ale ostatnio zainteresowały mnie też rowery crossowe. I zgłupiałem.
Z pierwszych wyczytanych informacji dowiedziałem się, że cross to trekking bez osprzętu. Ale to chyba nie tak do końca, bo ramy są inne (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Są bardziej usportowione. I chyba rowery crossowe są szybsze.

Więc co wybrać?
Cross czy trekking? I jakie modele są na tyle wytrzymałe, żeby bez problemów woziły 4 litery ciężkiego gościa?
Trekking ma osprzęt typu błotniki, osłona łańcucha czy bagażnik w standardzie. Ze względu na pogodę u mnie to bardzo przydatne elementy, więc do ewentualnego crossa będę musiał dokupić trochę elementów.

Jeśli chodzi o budżet to tak do 1500 złotych, jeżeli będzie coś naprawdę dobrego, to coś da się dołożyć.

Możecie coś zaproponować?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej te wszystkie crossy, trekkingi za 1500, zwiększ budżet o parę złotych ;) i pomyśl nad czymś takim https://cyklisci.com/rower_urban_29_marin_muirwoods,148,12746.html

Akurat dostępna jest jedna, przeceniona o trzy stówki sztuka w rozmiarze M - pod Twój wzrost w kolorze Satin Green z 2018.

Edytowane przez Track
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo59: Poczytanie podobnych tematów? Od tego zacząłem. Ale nie znalazłem odpowiedzi dla siebie. Poza tym w tych podobnych tematach są pytania sprzed kilku miesięcy pozostające bez odpowiedzi. Oferta ciągle się zmienia i coś, co było atrakcyjne kilka miesięcy temu może teraz już takim nie być. Teraz ceny powinny lekko spadać i można patrzeć na trochę droższe modele. Podejrzewam też, że przy 100kg żywej wagi nie każdy rower to wytrzyma. Koła, widelec. Nie znam się na tym, dlatego pytałem tutaj.
Jeśli chodzi o pozycję na rowerze - to nie wiem. Na pewno odpada mocno pochylona jak na szosówkach. Myślę, że komfortowa lub lekko pochylona - jestem laikiem, więc inaczej tego nie potrafię określić.

Track: Dzięki, ale to jednak trochę za dużo. I ten typ podchodzi chyba bardziej pod szosówkę.

Może ktoś zasugeruje coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chociaż jestem zdecydowany na Maestro (ale jeszcze nie kupiłem), to wpadł mi w oko jeszcze jeden rower.
https://www.starsport.com.pl/rower-devron-urbio-u28-mystic-black,p855815541

Czy ktoś zna tą markę?
Jak wyglądają parametry w stosunku do Kandsa Maestro?
Szczególnie chodzi o przerzutki. Jak te Shimano Sora mają się do Alivio czy Deore?
Ten rower ma chyba sztywny widelec, co jest dla mnie plusem.
To jakaś kombinacja crossowo-szosowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...