Skocz do zawartości

[trekking damski] Tani Lazaro Discovery - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Kupuję rower dla dziewczyny, przeznaczenie - jazda głównie po mieście, wycieczki poza miasto (ubite drogi w lasach, trochę polnych dróg, pewnie trochę dziur na wsiach). Jazdy niewiele, podejrzewam, że średnio max 300-400km miesięcznie. Pierwotnie myśleliśmy o zakupie jakiegoś taniego crosowego, ale po dokupieniu bagażnika, błotników itd robi się minimum stówka więcej. Celujemy w budżet do 900zł, max 1000zł za nowy rower.

Trafiłem na model z tego roku - Lazaro Discovery. Wcześniej myśleliśmy o Lazaro Integral V1 amo, ale tu za mniejsze pieniądze jest rower gotowy do jazdy. Zdaję sobie sprawę z tego, że osprzęt jest słabszy (np. jest Tourney). Czy moglibyście na szybko zerknąć na specyfikację Lazaro Discovery i podzielić się opinią, czy do zastosowań takich jak powyżej będzie ok? Co sądzicie o tym modelu? Czy zadeklarowana przez producenta waga 15.8kg jest ok? Szukałem informacji o siodełku, ale ciężko coś znaleźć, jest ok?

I jeszcze jedno pytanie. Dziewczyna ma 168cm wzrostu, noga 77cm . W internetowych kalkulatorach wychodzi rama 19, w opisie Lazaro jest info, ze u nich ramy mają nieco inne rozmiary, ale także potwierdzili w rozmowie, że mam brać 19. Zgadzacie się? 

Edytowane przez Harvi
blad w tekscie, nowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tak mi się właśnie wydawało z tą ramą. Czytałem forum przed napisaniem tematu i kilka osób to podkreślało, ale zadzwoniłem do nich, podałem wymiary i powiedzieli, że brać 19. Myślisz, że w nowym modelu 2018 coś zmienili z ramami? Zastanowiło mnie to, że ich rowery maja 17 lub 19 (wiekszych nie ma), a przeciez 168cm to jest nic - zeby od razu brać największą ramę? 

EDIT:

Tabela rozmiaru tego konkretnego roweru.

5951?originalSize=true

Edytowane przez Harvi
dodanie grafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...