Skocz do zawartości

[crescent] Odnowienie starego roweru turystycznego/szosowego


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników forum.

Jakiś czas temu zakupiłem sobie rower turystyczny i myślę nad jego odświeżeniem.

Na chwilę obecną z roweru zostały zdemontowane rzeczy według mnie nadprogramowe jak dynamo, bagażnik etc. oraz zostały wymienione hamulce wraz z pancerzami i linką.
W planach mama jeszcze wymianę wolnobiegu, przerzutek oraz zainstalowanie jakiejś klamkomanetki. Problem polega na tym, że nie jestem biegły w sprzęcie rowerowym. Tutaj  prosiłbym o pomoc was forumowicze o doradzenie mi jakie konkretnie komponenty mógłbym zakupić w celu odnowienia napędu. 
Aktualnie na tylnej piaście znajduje się 5 rzędowy wolnobieg z przerzutkami shimano, manetka jest przypięta do ramy (wajha) bez stopniowani (indeksowania?), blat jest jednorzędowy.

Mój plan, o ile jest realny w wykonaniu, zakłada w tym roku wymianę wolnobiegu na nowy, nowe przerzutki wraz z linką, pancerzem oraz dodanie  szosowej klamkomanetki obsługującej aktualne hamulce( tylni ze zdjęcia ) oraz proponowany system zmiany tylnych 5 przerzutek. Dodatkowo oczywiście nowy łańcuch. W przyszłości może pomyślę nad nowym suportem ponieważ ten wydaje się dość archaiczny ale mimo wszystko spisuje się dobrze więc w tym roku nie chcę niepotrzebnie w niego ingerować .

Jestem otwarty na wasze propozycję i porady.

 

b91481874d0ab2f4b4c77315d9a518807a9a41d8a0e11e48a40f889ef9fc17fa4c918085be07977de732

Edytowane przez Fat_Mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...