Skocz do zawartości

[Zębatka] Czy łańcuch nie będzie spadał?


Kavoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Otóż posiadam napęd 3x9 (tylna przerzutka to Acera M3000) od pewnego czasu zaprzestałem używania z przodu zębatek 1 i 3 (nawet na stromych podjazdach których u mnie nie brakuje) dlatego korci mnie aby przerobić napęd na 1x9 przy użyciu zębatki Narrow Wide. Nie ma to być temat gdzie będziemy się rozwodzić nad wadami i zaletami takiego rozwiązania :laugh:

Martwi mnie tylko kwestia napięcia łańcucha, ponieważ najczęściej pisze, że aby zębatka Narrow Wide działała poprawnie i i nie spadał łańcuch przerzutka powinna posiadać sprzęgło Shimano Shadow + lub Sram Type 2.

Moja przerzutka (Acera M3000) nie posiada sprzęgła i teraz mam pytanie czy łańcuch będzie się trzymał na swoim miejscu? Próbował ktoś takiego połączenia lub tak jeździ? Dodam, że lubię latać hopki i w obecnej konfiguracji przy mocnym lądowaniu łańcuch spada z 2 na 1. Oczywiście zębatka jaką chcę zamontować to nie chiński noname tylko mowa o Hell'o MTB, a z tego co widzę dużo ludzie je poleca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...