Skocz do zawartości

[klucz dynamometryczny] mighty nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś z Szanownych forumowiczów będzie w stanie mi pomóc. Zgubiła mi się taka popierdółka z klucza dynamometrycznego (zaznaczone na zdjęciu) i od tej pory klucz przestał działać (nie ma tego charakterystycznego kliknięcia). Może ktoś będzie w stanie wyciągnąć to ze swojego klucza i podesłać mi zdjęcia (nie mam pojęcia jak to wygląda), albo podpowiedzieć gdzie takie coś mogę dostać.

klucz_dyna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, jak pisze skom25. Tam jest gumowa zaślepka, odsłaniając którą, możesz naoliwić mechanizm klucza.

Może coś tam wpadło, a może po prostu sprężyna jest już zmęczona i nadaje się do wymiany. Po każdym użyciu klucza powinno się luzować napięcie sprężyny na 0. Wtedy klucz dłużej posłuży.

Twój klucz jest już raczej do wymiany, chyba że jesteś w stanie go rozebrać i zaglądnąć do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie rację. Miałem lekkie opory przed rozkręcaniem klucza, ale zaryzykowałem (i tak gorzej być nie mogło). Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i ... działa. Widocznie tę zaślepkę musiałem zgubić wcześniej i jakiś syf do środka się dostał. Temat do zamknięcia. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko czy klucz się nie rozkalibrował. Ja robiłem test w domowych warunkach z podwieszaniem ciężarków, ewentualnie można użyć elektronicznej wagi bagażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...