Skocz do zawartości

[Spodenki] godne polecenia na szelkach


Fisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu jakiś nowych, krótkich spodenek. Nie chce wydawać milionów monet, względnie 150 zł (lekko mogę podbić). Spodenki używałbym na szosie 1-3h). Oczywisty wymóg to szelki. Poleci ktoś jakiegoś dobrego producenta? Co sądzicie o attiq lub ekoi?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może za cenę tych co koledzy wyżej podali kup sobie ze trzy pary tych:

https://www.decathlon.pl/spodenki-na-rower-z-szelkami-500-id_8354157.html

Przez sezon użyjesz jednej pary, wkładka Ci się ubije, na nowy sezon weźmiesz nowe, z nową wkładką. I tak przez najbliższe trzy sezony, będziesz miał nowe gacie w cenie tych pearl izumi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyleczyłem się z kupowania tanich spodenek z piankową wkładką :) Przerobiłem jeden model z Lidla i jakieś jedne właśnie z Decathlon'u. Po miesiącu, czy dwóch te wkładki piankowe były już tak ubite, że w ogóle nie spełniały swojej roli. Dlatego polowałem na coś z dobrą wkładką żelową. Wzrost poziomu komfortu jest bardzo odczuwalny. Co do trwałości to jeszcze za wcześnie na werdykty, ale osobiście raczej do piankowych wkładek wracać w najbliższym czasie nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eazy napisał:

Ja jakiś czas temu zakupiłem spodenki polskiej firmy Berkner. Mam wprawdzie model bez szelek, ale mają też z szelkami: https://berkner.pl/pl/spodnie-kolarskie-dla-mezczyzn/374-spodenki-kolarskie-sten.html

Bardzo wygodna wkładka żelowa i przyzwoity materiał, który dobrze odprowadza wilgoć.

a co powiesz na te?

https://berkner.pl/pl/wyprzedaz/341-spodenki-kolarskie-ken-plus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fisiek napisał:

Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu jakiś nowych, krótkich spodenek. Nie chce wydawać milionów monet, względnie 150 zł (lekko mogę podbić). Spodenki używałbym na szosie 1-3h). Oczywisty wymóg to szelki. Poleci ktoś jakiegoś dobrego producenta? Co sądzicie o attiq lub ekoi?   

 Mam tegoroczny model attiq i są bardzo wygodne,świetnie oddychają,tyle że ja używam w mtb i mam problemy z dopraniem jasnych mankietów z błota,bo w 40st. nie chce puszczać. Musiał byś też nagiąć budżet bo kosztują 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 19:55, Fisiek napisał:

Poleci ktoś jeszcze jakieś godne firmy?

Craft, wersje z szarą wkladką. Czasem pojawiaja sie na alle w cenie ok 150pln nowe z metkami ze skandynawskich sklepow.

Teraz widze jedne Performance w rozmiarze M za 165pln.

Sam ostatnio kupilem Stormy nowki sztuki za polowe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tych najtańszych gatkach w tej cenie są fatalne wkładki - szansa, że trafisz cos sensownego jest mała, nie mówiąc o trwałości. Z tego względu nie popieram teorii, że lepiej mieć co roku nowe. Lepiej mieć jedne dobre na kilka sezonów nawet. To nie tylko wkładka ale i sam krój. Miałem wiele spodenek i pomiędzy tanimi a moimi ulubionymi asosa jest przepasc. Uzywam je chyba 6 sezon i sa praktycznie jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...