Skocz do zawartości

[Przerzutki Shimano] problem z regulacją


PKurek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem

Ostatnio powróciłem do mojego górala i próbowałem nim jeździć ,ale okazało się ,że przerzutki są dziwnie rozregulowane. Zacznijmy od tego ,że mam z przodu 3 przerzutki a z tyłu 7. I przerzutki tylne działają w ten sposób ,że 1, 2 wchodzą w miarę dobrze ,a dalej przerzutki nie reagują ,bo są luźne gałki na kierownicy. Znowuż da się je wrzucić ale dopiero kombinując przez ponowne wrócenie na 2 i próbowanie , próbowanie, a ja chciałbym żeby chodziły bez przeszkód. Potem znowu 6, 7 działa dobrze ,a te poprzedzające nie. Próbowałem regulować kręcąc pedałami do tyłu ale po jakimś czasie spadał łańcuch na przedniej przerzutce w lukę pomiędzy zębatkami ,a ramą. A robiłem to tak,że kręciłem śrubką H albo L w różne strony ,ale to nic nie dawało ,przerzutka ani drgnęła. Czy jest tu jakiś Spec? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyregulować przerzutki od zera sprawdzając uprzednio czy wszystko jest proste, a w szczególności tylna przerzutka i jej hak. Śrubki L i H nie są od regulacji tylko od ograniczenia zakresu ruchu. Wstępnie reguluje się mocowaniem linki, a stroi się śrubą baryłkową przy lince przy przerzutce lub manetce.

Regulacja przerzutek to nie jest lądowanie rakietą i podstawowe narzędzia wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L i H czym mocniej się dokręca to tym mniejszy zakres? Na przykład w L (czyli w stronę koła) jak się dokręci to przerzutka będzie coraz dalej koła czy jak? A na jakim biegu mam naciągać linkę i jak mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 minut temu, PKurek napisał:

L i H czym mocniej się dokręca to tym mniejszy zakres?

Tak.

Jak rumak miał długą przerwę to może warto zainwestować w linkę i pancerz do przerzutki.

Jak działa nieprzewidywalnie i chimerycznie to to może być pierwszy powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...