Skocz do zawartości

[Pedały + buty] Sztywność zestawu Shimano


Cona78

Rekomendowane odpowiedzi

 

Do tej pory jeździłem na "szosowych" pedałach PD-A600 i w butach MTB Sidi Drako z karbonową podeszwą.
Ponieważ szosa wciągnęła mnie mocniej, zachęcony oczekiwanymi korzyściami ze stosowania szosowych pedałów i butów zmieniłem na zestaw Ultegra PD R8000 i najwyższy model szosowych butów Shimano RC9 S-Phyre.

Natychmiast zauważyłem znacznie niższą sztywność nowego zestawu i jestem bardzo zawiedziony. Co prawda trzymanie bloku przez pedał jest lepsze i sama jazda szosowa bardziej mi się podoba w SPD-SL to jednak oczekiwałem że zestaw szosowy nie będzie mniej sztywny a wręcz przeciwnie. Różnica jest naprawdę spora, poczułem jakbym korbę DuraAce R9100 zamienił z powrotem na FC-5700.

Nie mam możliwości porównania z innymi butami ani pedałami szosowymi. Powiedzcie mi czy problem jest sztywność podeszwy buta czy to te pedały?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam sobie odpowiem. Zmieniłem buty na SIDI Wire i od razu jest wyraźnie lepiej. Sztywność podeszwy nieporównywalna, nie wiem jak Shimano może pisać że S-Phyre mają 12. Jeśli SIDI mają 14 w podeszwie carbon to te Shimano góra 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...