Skocz do zawartości

[zakup] dylemat między 2 rowerami


elbowndg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam dylemat, otóż zaczynam swoją przygodę z MTB
Do wydania na początek mam jakieś 1300zł (300eur) na jakiegoś przyzwoitego hardtaila
I moje pytanie jest takie:
Lepiej kupić używany kilkuletni (7 lat) rower czy nowy rower z decathlonu w tej cenie?
W tej kwocie mogę właśnie kupić:

Bulls Copperhead 3 z 2011roku
amortyzator: Rock Shox Reba SL (100mm Travel)
przerzutki przód i tył: Shimano deore XT
przód: XT 44,32,22
kaseta: XT 11-32 ( 9 speed)
Hamulce: Formula
tarcze: XT 160mm
kierownica: Kalloy Uno
opony: zac 2000 (raczej zmienie na coś bardziej do lasu)

nic nie tzreba przy nim robić, łożyska zmienione, kaseta i łańcuch w bardzo dobrym stanie.
 

czy:

Po prostu RockRider 520 z aktualnej oferty decathlonu


Proszę, pomóżcie bo jeśli warto to cene 300 eur na tego bullsa mam tylko do dziś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, ja mam właśnie kupiony 2 miechy temu Lazaro i od 2 tygodni kupioną używkę z 2011 roku ( bo trafiła się super tanio ) na Deore XT i RS Tora TK ( z tym ,że ta używka przejechała z 300 km, bo nawet śladu nie ma na klockach i kasecie ). Właśnie 2 miesięczny leci na sprzedaż, bo gorzej chodzi niż "używka" ( chociaź 300 km to prawie nowy ). Kwestia jak wywalony sprzęt kupisz, czy zajechany, czy w pełni sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś pomyśleć wcześniej (zimą) wtedy idzie kupić coś fajnego z używek za te pieniądze nawet bym nie myślał o nowych "rowerach" dałem cudzysłów bo za te pieniądze to kupisz atrapę roweru

Można czasami trafić na coś fajnego ze starociów jakieś mało znane modele o których mało kto wie np coś tego typu:

https://www.olx.pl/oferta/merida-trans-mission-hfs-d-doinwestowany-full-CID767-IDuTMHj.html#20a206a901

Bo ceny najpopularniejszych modeli są wywindowane niektórzy liczą sobie jak za nowe.

Tylko w tym przypadku nie wiadomo jak ze stanem tego roweru jak by to było gdzieś niedaleko mnie chętnie bym obejrzał. Kiedyś miałem rower na tej samej ramie i fajnie się jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...