Skocz do zawartości

['Malowanie ramy czarny mat] etapy'


Rekomendowane odpowiedzi

hejka,

wymyslilem sobie ,ze sam pomaluje rame na czarny mat..rower to cruiser Felt Harribo w kolorze bialym..i teraz,z tego co wyczytalem nie musze zdzierac starej powloki tylko ja zmatowic-papier 800 starczy?potem ja odtluscic i planuje pomalowac ja  farba podkladowa w sprayu(2 puchy)...dobrze kombinuje?chce rowniez premalowac korby i kierownice-da rade w ten sam sposob to zrobic?jakies cenne wskazowki?...pzdr..

ps a co sadzicie o "pomalowaniu" Guma w sprayu  ala DIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba z puszki to się nadaje żeby sobie doniczkę pomalować a nie rower. Malowanie proszkowe albo oddaj komuś kto pomaluje Ci lakierem z utwardzaczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 800 będzie za drobny. Zaczynasz od 220, później 320 a kończysz na 400. Całość musisz odtłuścić dobrym specyfikiem. Z góry mówię że benzyna ekstrakcyjna odpada. Coś Ci doradzą w sklepie z farbami. Po dokładnym odtłuszczeniu nakładasz podkład. Używaj lateksowych rękawic, gdyż każdy pozostawiony na ramie paluch może mieć zły wpływ na malowanie. Później lecisz z kolorem. Dobre farby robi Motip. Następnie najlepiej nałożyć lakier z utwardzaczem - też z Motip-u. Tylko wtedy stracisz mat. Malowanie zacznij od wizyty w dobrym sklepie z farbami i resztą potrzebnych materiałów. Powinni Ci sporo doradzić. Pamiętaj by malować w miarę czystym miejscu - czyli nie szopa czy jakiś tam inny schowek. Przyklei Ci się jakiś syf do mokrej ramy i będziesz się wkurzać.

Alternatywą jest malowanie proszkowe. Tu też musisz się zwrócić do dobrej lakierni a nie byle papudroków. 

 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...