Skocz do zawartości

[Korba] Exage


Platek2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Zakupilem uzywana kolarke Raleigha na osprzecie Shimano Exage 300 ex (jakos tak) (prawie wszystko jest z tej grupy).

Powiedzcie mi, czy to normalne, ze korba jest w ksztalcie jaja????? nie okragla? jest to moja pierwsza szosowka zasadniczo taka prawdziwa i troche mnie to dziwi...

Co ciewkawe obudwie koronki sa rowniutko tak samo jajowate.

:034:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To tak ma być, chodzi o to jak napisał jarek996 o wyeliminowanie tzw. martwego punktu, kiedys shimano robiło eksperymenty z jajowatymi korbami o nazwie biopace jednak nie dawało to oczekiwanego rezultatu i pomysł porzucono. Obecnie kilka firm bawi się w tego typu rozwiązania i w przeciwieństwie do korb shimano odnosi na tym polu sukcesy bo poprostu u nich to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także na taich korbach jeździłem a dokładnie na shimano 600 exage biopace i nawet chyba je sprzedam bo teraz ma Campagnolo Mirage ale na tych biopace fajnie mi sie jeździło chociaż nie czułem jakoś specjalnie braku "martwego punktu" co dowodzi tego że nie były dobrze dopracowane i tak samo jak Lookas 46 też czytałem w jednym z ostatnich MR że jakaś firma właśnie wypuszcza na rynek owalne korby i te naprawde zdają swój egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...