Skocz do zawartości

[piasta] Shimano FX-TX505 wymiana


thermal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam rower Kross Level 6.0 2018 zakupiony około miesiąca temu . Problem polega na tym że podczas pedałowania słychać zgrzytanie (im dłużej się jedzie tym zgrzyt jest mocniejszy) Początkowo myślałem że to problem z korbą ale po zdjęciu łańcucha korba kręci idealnie więc stawiam że problem z tylną piastą, i tu pytanie: czy wymienić piastę ewentualnie jaka będzie pasować (wolał bym coś lepszego niż to co jest teraz założone) czy lepiej celować w wymianę koła ?

Nie chcę roweru wysyłać na gwarancję ponieważ w krossie teraz mają kocioł i będę czekał miesiąc, a druga sprawa rower służy mi jako środek transportu do roboty. 

Budżet jaki mogę przeznaczyć to 500/ 600 zł. 

 

PIASTA PRZÓD: Shimano HB-TX505

PIASTA TYŁ: Shimano FH-TX505

OPONY: Schwalbe Smart Sam ( 29" × 2,1")

OBRĘCZE: WTB STP i19 29", 19mm, tubeless)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/piasta-tyl-shimano-deore-xt-fh-m8000-32h-cl-8-9-10-i7036894131.html

Kołnierz piasty jest taki sam na 99 %, więc nie będzie potrzeby wymienić szprych na nowe ( w linku wersja na 32 szprychy - są też na 36 szprych, jeśli masz 36 w kole )

Jeśli zmieniłbyś np. na novateca to również szprychy i tarczę hamulcową - bo masz wersję na centerlock, dlatego najtaniej i najlepiej dać deore xt. ( plus robocizna 30-50 pln )

Chyba, że całe koło tu już więcej opcji ( jeśli centerlock to tarcza zostaje, jeśli nie to do wymiany bo w adaptery bawić się nie warto )

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...