Skocz do zawartości

[amor] rst capa tl


Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie oznacza to zerwany gwint. Śruba (na moim schemacie ;) żółta) może się obracać, bo "popychacz" w który jest wkręcona (na rysunku czarny) nie jest zamocowany na stałe i obraca się z nią.

Sciśnij widelec i wtedy odkręcaj. Sprężyna dociśnie popychacz i zapobiegnie jego obracaniu.

W moim starym Gila TL pomagało.

 

graphic1ud9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za pomoca takiego pasa jak na zdjeciu scislem na maxa amortyzator. Niestety srubka dalej sie obraca :) moze tylko troche ciezej. Macie jeszcze jakies pomysly co mozna zrobic. Moze jest gdzies jakas instrukcja po polsku z RST jak rozebrac cape.

capa%2002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcie jest mocne, to jest prawie dubeltówka, wystarczy w kogos wycelować podkrecic jescze troche ten pas, i dwa korki z prędkością światła zostają wystrzelone..

 

a wracając do tematu

Wykręć ten górny korek od napręzenia wstepnego, wyjmij sprezyne i w jej miejsce wsadz kij od szczotki lub lub dlugi srubokret, nastepnie zlap amorka do góry nogami tak zeby byl oparty o ten kij, i wtedy odkrecaj imbusa z dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wykręć ten górny korek od napręzenia wstepnego, wyjmij sprezyne i w jej miejsce wsadz kij od szczotki lub lub dlugi srubokret, nastepnie zlap amorka do góry nogami tak zeby byl oparty o ten kij, i wtedy odkrecaj imbusa z dolu

 

Sorka że jeżeli nie mam racji ale czy przypadkiem nie jest tak że pierw trzeba odkręcić te śruby po ty by amortyzator wyszedł ? :034:

Zdaje mi sie że on by już to dawno zrobił ... ? :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzę, że wnętrzności tej Capy TL są identyczna jak w mojej T4 :). bialykom był szybszy z wyjaśnieniem ci jak rozebrać ten amortyzator, no i dobrze, bo co niektórzy zabierający głos w tym temacie powinni zastanowić się zanim coś napiszą o czym w zupełności nic nie wiedzą lub nie mieli z tym żadnych doświadczeń. O jakie ci chodzi schematy bo niezbyt rozumiem. Jak coś to mogę w czymś pomóc, bo sam mam Cape, roebraną i złożoną na 10 różnych mozliwości :P, więc pytaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki schemat albo rysunek na ktorym widac jak maja byc te rozne gumy, korki bo troche mi sie pomieszalo a chcialbym to zlozyc i nie miec zadnych watpliwosci:)

kupiles widelec luzem czy byl w rowerze? o ile pamietam (mialem kiedys rst) w instrukcji obslugi byl rysunek rozlozonego widelca ze wszystkimi znajdujacymi sie w nim czesciami ulozonymi tak jak sie je montuje. moze teraz juz tak nie jest.

inne mozliwosci to manual na stronie producenta (nie wiem czy takowy jest dostepny) badz prosba o pomoc u dystrybutora rst ktorym jest (chyba) velo z gliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...