Skocz do zawartości

[bb30] wymiana na inny system jaki?


hawer13

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie Witam. Jestem tutaj nowy i na wstępie chcę się przywitać:-). W zeszłym roku nabyłem swój wymarzony rower Cannondale oczywiście używany:-). Mam pytanie odnośnie suportu, rower posiada tragiczny chyba wszystkim znany system bb30 korba FSA Afterburner  łożyska wchodzą 6806 42/30/7mm. Problem polega na tym że strzela w suporcie. Dwa miesiące już się z tym męczę tragedia:-((. Sprawdzałem już 4 rodzaje łożysk od najtańszych po droższe, wymieniłem nawet korbę na inną ale też taką samą, łożyska wklejałem, smarowałem, podkładałem dystanse itp. i nic. Podczas pedałowanie nawet lekkiego słychać trzaski tak jak by carbon zaraz miał pęknąć nawet szarpiąc ręką za ramiękorby czy to lewej czy prawej słychać trzaski. MASAKRA jestem już tak zirytowany że szkoda gadać ręce mi opadają:-((. Czytałem na innych forach o tym systemie porady i nic co zrobię to prędzej czy później strzela. W jaki i najlepszy sposób mogę zmienić ten system na coś innego. Widziałem na allegro adaptery do bb30 na oś suportu 24mm i na suport kwadrat. Tak tak nawet jestem w stanie zamontować zwykłą korbę tylko aby przestało mi strzelać. Proszę o pomoc może ktoś coś takiego robił i pomogło. Pozdrawiam. Szymon.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że strzela w suporcie? Bo to że przestaje strzelać chwilę po wymianie to wcale nie znaczy. Rower rozłóż i złóż kompletnie, jak dalej będzie to wtedy skup się na suporcie. Polecano tu na forum skręcane suporty press fit ale zapomniałem nazwy, musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi bardzo miło za odpowiedzi. Nie chcę zaśmiecać tematu. Na 100% strzela w suporcie chyba 10 razy go rozkręcałem i skręcałem na nowo. Co do podpowiedzi od "Waza" to fajna sprawa ale w mojej ramie MTB się nie sprawdzi bo widzę że rama z linka jest pod szosę i miejsce w suporcie gdzie wchodzą łożyska jest całe przelotowe a łożyska od wewnętrznej strony są blokowane SEGEREM a w mojej jest już wytoczone przez producenta ( wystaje wewnątrz suportu po oby stronach około 3mm kołnierz blokujący dalsze przemieszczenie łożyska przy nabijaniu. Myślałem o takim czymś?

http://allegro.pl/rotor-bb30-na-24-mtb-42x24mm-redukcyjny-suport-i7132829762.html

Tylko jaką ewentualnie korbę dobrać?. 

Kurcze nie mogę tego zrozumieć rowery kosztujące dziesiątki tyś złotych producent puszcza takie g...nie rozwiązanie. Miałem ponad 15lat Treka 970shx rama cr-mo i nic się z nim nie działo. Dziewczyna ma Cube MTB ciężki jak kowadło i nic ale to nic przy nim nie robi i nawet trzasku żadnego nie słychać.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie wszystko rozkręciłem i poskładałem, jak zwykle nic!!! ciągle to samo. To był mój ostatni raz. Zajrzałem do ulubionego sklepu i zamówiłem adapter pod bb30 około 100zł razem z wysyłką jeszcze jakaś korba i:-)

https://www.aliexpress.com/item/ZTTO-BB30sh-BB30-24-Adapter-bicycle-Press-Fit-Bottom-Brackets-Axle-for-MTB-Road-bike-Shimano/32827826718.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fIGwST 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc tak korba przyszła też z Chin zamontowana przetestowana i co cisza błoga i spokojna cisza;-). Blaty zamontowane z FSA i fajnie wszystko wygląda;-). Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

https://www.aliexpress.com/item/IXF-BCD104-mm-CNC-untralight-bike-crankset-MTB-Road-bicycle-crank-set-with-BB-5-colors/32748292733.html?spm=2114.13010708.0.0.120c4c4dOIG2n0

PS. Może i jest to Chińczyk ale wolę takie rozwiązanie niż płacić setki złoty za markę. Zresztą wszyscy wiemy że i tak wszystko produkowane jest w Chinach.

 

SAM_1306.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...