Skocz do zawartości

[Opony] Maxxis Aspen vs. Schwalbe Thunder Burt, a może coś innego?


PeKa86

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam opon, delikatniejszych, jeśli chodzi o bieżnik, niż w IKON'ach, które posiadam. Czy ktoś ujeżdżał tytułowe opony? Jak w zakrętach? Jak trakcja? Jak się zachowują, gdy zrobi się nieco wilgotno?
Opony będą jeżdżone w mazowieckich maratonach. Technicznie czuje się wystarczająco dobry, na takie gumy. Na IKON'ach przejechałem cały zeszły sezon, po suchym, mokrym i mocno błotnistym terenie (zimę też przejeździły) i byłem/jestem baaaardzo zadowolony. Przejechały też ze mną Beskid Śląski i Żywiecki, z powodzeniem. Niestety, znaleźć IKON'a 29x2.0 dość ciężko.

Zmiana dyktowana głównie koniecznością zmniejszenia rozmiaru tylnej opony. Przy 2.2 mam bardzo niewiele miejsca w widelcu, chcę więc przejść na 2.1/2.0, przynajmniej z tyłu. A że lubię szukać nowości, to czemu nie Aspen lub Thunder Burt? A może coś innego? (prócz RaceKing'ów, które wszyscy znają, jedni kochają, drudzy nie tolerują, ja należe do drugiej grupy osób ;) ).

Kryteria:
29x2.1 (2.2/2.25 może być na przód)
Podobny, delikatny bieżnik, jak w tytułowych.
Nie będę ukrywał, że waga jest istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do dylematu jeszcze dorzucił WTB Nano 29x2.1, bo wg mnie jest lepsza od Maxxis Aspen.

Na Thunder Burt nie jeździłem, ale nie dość, że przedział cenowy nie ten co Aspen to jeszcze to jest praktycznie semislick. Jak chcesz trakcji to raczej nie taka opona, bo Burt to ma być szybki i pewnie jest.

Aspen jest ok, na twardym szybko i całkiem cicho, a i na mokrym sobie całkiem radzi czy to podjazdy czy wypychanie się z błota. Wolałem WTB Nano, bo była lekko szybsza i lepiej trzymała podczas hamowania. Obie opony miałem na tyle i Aspen jest łatwiej zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...