Skocz do zawartości

[Rama] Nowa rama


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po przemysleniach czy rower nowy, uzywany a może samemu złozyć postanowiłem złozyć. Teraz pytanie bo potrzebuje rozmiar ramy M ewentualnie wzrost 170-180 cm rama. Dzwoniłem do sklepu pytajac o rame pod koło 26 cali maja accenta za 500 zł do tego chce widelec sztywny stalowy cena 100 zł. Jest to postanowione z tego wzgledu że stary rower wyremontowałem ale ostatnio wypozyczyłem na testy rower z decathlonu i szczerze chce aluminiowy a ze mam nowe czesci bo do tamtego włozyłem chce rame i widelec reszte przekładam. Widelec przedni na a-head oraz hamulce v-brakee taki jest plan. Jedynie bede musiał dokupić:

- slizg pod rame

- łozyska pod stery

- mostek a-head pod kierownice która mam alu

- sztyca i zacisk

- ewentualnie linki i pancerze jak by długośc nie pasowała 

Ps wybierajac miedzy kołem 26 a 27,5 wole 26. Czy gdzies może macie lub znacie sklep gdzie moge taka rame np taniej kupić i widelec do tego dobiorą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thomass13 napisał:

Ps wybierajac miedzy kołem 26 a 27,5 wole 26.

Rozumiem że wolisz koła 26 bo je masz :huh:

 

Godzinę temu, Thomass13 napisał:

chce widelec sztywny stalowy cena 100 zł.

A jaka jest wysokość tego  widelca ze magiczne 100 zł? Jeśli kupisz ramę pod amor o skoku 100mm to potrzebujesz widelca o wysokości +/- 450 mm (oś-korona). 

Ogólnie to nie za bardzo rozumiem ten pomysł z nową ramą za 500 zł, skoro na rynku masz multum używek pod 26 cali w śmiesznej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza geometrie roweru. Testowanie roweru z decathlonu 520. 3 dni do własnej dyspozycji miałem. Jest róznica rama ta co mam a jak bym inna kupił. Ja sie na ramach uzywanych nie znam a jak trafie na taka że podczas jazdy mi sie złamie nie było by ciekawie. A z tego co sie dowiedziałem stalowy też jest pod v-brakee poza tym stal lepsza do tłumienia drgań. Amora nie chce bo to z pisania sie amor nazywa. Jestem skłonny w dobrej cenie uzywana rame kupic ale żeby nie była porysowana, za bardzo poobijana i w miare nowoczesna pod v-brakee oraz mozliwośc zamontowania tarczówki. Pod mufe suportu 68 mm i rama 19 " lub jak to pisza M

Znalazłem całe 3 ramy w okolicy do 30 km i jedna pasujaca ale takie cos odpada https://www.olx.pl/oferta/rama-rowerowa-alu-CID767-IDp2kc3.html#5136037d6b z mojego roweru nadaje sie praktycznie wszystko do nowego prócz linek i pancerzy pewnie i to co pisałem na poczatku. Sklep w którym bym brał dotna mi rure sterowa i dopasuja do ramy żeby to grało. A co z czesciami czy z tym rowerem zrobie nie kupi mi go nikt za 550 zł na nowych czesciach bo kazdy że rama bleeee stalowa, podrapana, niemodna. Nikt nie popatrzy na to że mam tam cały nowy osprzet wrzucony. Jak ktos mi da góra 300 -400 zł to sie mi to nie kalkuluje wogóle tak jak pisałem lepiej rama nowa dobrany widelec do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

1 minutę temu, Thomass13 napisał:

Lepsza geometrie roweru. Testowanie roweru z decathlonu 520. 3 dni do własnej dyspozycji miałem. Jest róznica rama ta co mam a jak bym inna kupił.

Tyle że jak do tej ramy Accenta (rozumiem Ranger?) wsadzisz widelec o wysokości 400mm to goe będzie  jeszcze bardziej dupne niż to co masz teraz:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym jednak chciał zakupic widelec amortyzowany czy jesli jest za długi to mozna to obciac ewentualnie piłka do metalu lub szlifierka samemu czy lepiej gdzies oddac? Znalazłem cos takiego http://allegro.pl/amortyzator-asp05-28-spinner-11-8-odesa-lc-bialy-i6891277912.html pod v-brake i pewnie pod tarcze jeszcze nad takim pomysle. Pomyłka ale do 200 zł cos jest i nie popsuje geometri roweru na pewno wtedy. http://allegro.pl/amortyzator-as89-26-xcm-11-8-ahead-suntour-vb-tar-i7274816278.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Thomass13 napisał:

To COŚ jest pod koła 28cali :huh: Najtańsze sensowne amortyzowane badziewie to Suntour XCM... osobiście wolałbym dołożyć do sztywnego Force:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak wybór padł na uzywana rame udało mi sie takowy rower kupić za grosze. A najbardziej chodziło mi o rame aluminiowa. Pozostaje z niego rama oczywiscie, jedna opona kenda, kierownica i zacisk sztycy ale ten ostatni element prawdopodobnie nowy kupie w kolorku czerwonym. Reszta czesci idzie w całości z mojej stalowej ramy do tego. A tak ta rama wyglada. To jest ten srebrny i posiada hak przerzutki wymienny.

DSC02407.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak otwór misek sterowych mierzyłem (wewnętrzny otwór wychodzi 30 cm). Chodziło mi o mostek wpuszczany w widelec amortyzowany który był i tam wchodził mostek wpuszczany na klin i dlatego podałem wymiar 25,4. Sam otwór bez misek wychodzi 34-35 mm a a-head maja 28,6 mm i ten widelec podejdzie na 100 %

http://allegro.pl/amortyzator-as89-26-xcm-11-8-ahead-suntour-vb-tar-i7274816278.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...