Skocz do zawartości

[widelec] Jaki sztywny widelec kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Wkońcu zabrałem się za serwis całego roweru. Dziś chciałem przeczyścić i przesmarować amorek rock shox dart 2, lecz niestety nie jestem wstanie go rozdzielić na 2 części. Wszystko jakby się zespawało ;/ Teraz chciałbym wrzucić sztywny widelec, cena jak najniższa. Najważniejsze, żeby był pod koło 26'', sterówkę 1 1/8'' i mostek ahead. Aktualna długość sterówki to 17,3cm, i jest na styk, a całkowita długość amorka wynosi około 65cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xkedi napisał:

całkowita długość amorka wynosi około 65cm.

Całkowita? Od osi koła do mostka czy jak? Ważna jest wysokość od osi do dolnego łożyska sterów. U Ciebie powinna być w okolicach 45 cm i lekko mniejszej wysokości widelec powinieneś kupić żeby się prowadzenie roweru nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Hamulce to v-brake, na tarcze nie będę zmieniał, bo to wiąże się ze zmiana piasty. wysokość to od mocowania koła do końca rury sterowej, także tak jak mówisz, będzie około 45cm, bo dokładnie tego też nie mierzyłem. Chyba, że macie pomysł jak wybić te lagi z dolnych goleni, ale sądzę, że to prędzej pęknie niż wyjdzie. To i tak już 2 lagi, które i tak rdzewieją :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z śrubami wiem, bo już go 2 razy rozbierałem. Te elementy, które są trzymane przez śruby latają już luzem, prawdopodobnie niedoczyszczone golenie z rdzy zarosły i teraz trzymają lagi. Przez zimą ładnie się uginał cały a teraz nic

W którejś goleni jest guma, i podejrzewam, że ona trochę zarosła i teraz trzyma lagi, bo wyjąć jej już wcześniej nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo używany cr-mo, będzie ciut lżejszy. Trzeba szukać, wyboru na dzisiaj nie ma.

https://www.olx.pl/oferta/widelec-mtb-1-1-8-scott-super-american-spinner-cr-mo-krakow-CID767-IDaL75t.html#df23012a0d

A rurą gwintowaną się nie przejmuj. Teoretycznie nie powinno się zakładać pod ahead ale będzie trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że taki widelec to ma 41 cm wysokości, albo i mniej czasem.Kierownica Ci opadnie, za nią suport, kąty się pozmieniają i rower się nerwowy zrobi.

Już lepiej wstawić widelec i koło 28', ale dla wielu jest to wizualnie nie do przełknięcia mimo, że taki różnokołowy rower całkiem fajnie się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...