Skocz do zawartości

[Wyprawa rowerowa] Zakopane - Hel lipiec 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wyprawę rowerową z Zakopanego na Hel w terminie od 19 do 31 lipca. Spanie w prywatnych kwaterach - z zeszłorocznego doświadczenia wiem że to najlepsze rozwiązanie :) Dziennie około 100 km ale jestem elastyczny więc można mniej lub więcej :) Doświadczenie już jakieś mam, zapraszam chętnych - na całą lub część trasy w podanym wyżej terminie :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wstępnie trasę podzieliłem na takie etapy: 

1. Zakopane - Grojec (k. Alwerni)        133 km

2. Grojec - Olsztyn (k. Częstochowy)        94 km

3. Olsztyn - Sieradz                121 km

4. Sieradz - Koło                83 km

5. Koło - Ciechocinek                90 km

6. Ciechocinek - Grudziądz            83 km

7. Grudziądz - Tczew                86 km

8. Tczew - Gdynia                58 km

9. Gdynia - Hel                 75 km

Staram się raczej omijać drogi główne i wojewódzkie - dużo zależy od tego jaką mam alternatywę i ile drogi więcej przejadę kierując się lokalnymi połączeniami. W zeszłym roku udało mi się pokonać dystans 600 km w 5 dni, myślę że około 800 km jest do zrealizowania w 9-10 dni. Jeżeli ktoś z Was mieszka w okolicach przytoczonych wyżej odcinków - będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady - którymi drogami lepiej jest jechać lub nie jechać :) I oczywiście zapraszam do wspólnego pokonania poszczególnych (lub wszystkich) etapów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, laqula napisał:

Jeśli zdecydowałbyś się jechać przez Warszawę do można skorzystać z tej trasy Warszawa - Gdańsk: http://www.zielona7.pl/

Ale z dojazdem do Warszawy od strony południowej jest gorzej. Jedyny sensowny wlot jest przez Warkę i Górę Kalwarię ale i tak trzeba znać tamtejszą sieć dróg lokalnych. 

Ja znam więc od Warki mogę służyć za pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja bym mogła dołączyć się gdzieś w ok Myślenic czy też po drodze 

w tamtym roku przejechałam z Świnoujścia po Hel, Trójmiasto aż po Krynice Morska, spanie w kwaterach bardzo dobry pomysł- tez polecam 

 

Edytowane przez Kakika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...