Skocz do zawartości

[Piasty shimano] RM66 vs RM70


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie naprawy piasty.

Potrzebuje konusow i kulek i prawdopodobnie kulek bębenka do piasty shimano RM66

 

Kupowanie poszczególnych części jest nieopłacalne stąd pytanie czy  części z przedniej piasty RM70 (przód)podejdę pod piastę RM66

Tył będę kupował RM66.

Moze ktoś rozbierał a ma takie info.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Z przodu są mniejsze kulki i inne konusy w związku z tym. Aczkolwiek kulki są standardowe (1/4' z tyłu i 3/16' z przodu) i nie muszą być od Shimano. Możesz kupić wianki, ale lepiej jest zamontować same kulki - wchodzi więcej przez co piasta lepiej i dłużej się kręci. Konus też dobierzesz bez większych problemów - najwyżej pierścień uszczelniający będzie trzeba przełożyć.

Edytowane przez seraph
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak wiem...

Na przod potrzebuje kulki 3/16 a tył 1/4"

Przód muszę zmienić konusy,sa wrzery i kulki,co za tym idzie 2x konus i kulki to ok 45zl.

Konusy sa po 16zl/szt.

W jednym z opisów czytałem ze rm66 i rm70 to jedne konusy i co za rym idzie łożyska.

Nowa piasta rm70 to 36zl,a wiec ponad 10zl taniej(wiec po co przepłacać)

Na tył potrzebuje konusa lewego,kulki mam,kulki do bebenka.

Mialem kulki z wianka,badziew strazszny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piaście tylnej SRAM MTH-306 na kulkach mam od paru tys. km konusy za niecałe 2 zł i koło kręci się wzorowo, a rower po bułki to nie jest. Kulki są oryginalne, ale inne piasty jak serwisuje to jakoś kulki z wianków nie poddają częściej niż konusy tzn. zwykle jak już coś jest nie tak z łożyskiem to kulki po oględzinach i tak zostają w większości.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gtb dzieki za link.

Niektore sklepy wsytawiaja czesci ktorych nie maja.

Obdzwonilem kilka sklepów.

@seraph

Gdybym mial możliwość kupienia u siebie w mieście konusow jak cenie gum do rzucia to bym kupil :)

Owszem sa po 2.5pln Niestety maja  imne wymiary.

A przez allegro nikt mi nie dobierze,co najwyżej odpisze ze na pewno beda wymiarowo pasowaly.

W takim przypadku wysylka przewyzszy wartość stozkow.

Niby blacha sprawa ale konusy sa tak w***  że szkoda mi bierzni w piascie zeby nim jezdzic ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...