Skocz do zawartości

[Cały osprzęt] zmiana z 3x9 na?


bl4ck

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bardzo mi się podoba sram gx głównie ze względu że to coś innego że zacząłem grzebać co i jak z tym bębenkiem\piastą :)

I problem chyba po woli się rozwiązuje bo są już kasety sunrace 11-50 12s

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-kasety-12-biegowe-kaseta-sunrace-mz90-12-speed-11-50t-srebrna-o_l_333_10840.html

modują ostro chłopaki ciekawe jak to działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie techniczne jak to jest że suport BB-MT800 BSA po wkręceniu wystaje z ramy po bokach ale są też suporty typu PressFit wciskane co dyktuje dany wybór rodzaj ramy?

No i skoro ten drugi jest wciskany to korba chowa się bardziej do środka? czy rama ma mufę szerszą i nie ma tego problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogólnie jestem po totalnym czyszczeniu całego napędu, jak się okazało mój łańcuch nie nadawał się do niczego tak był rozciągnięty, ale to moja wina a raczej brak wiedzy teraz już trochę poczytałem i w miarę ogarnąłem temat no i mam narzędzia do rozebrania wszystkiego... pomimo tego że chcę zmienić napęd to zamówiłem nowy łańcuch Shimano CN-HG93 Deore XT żeby sprawdzić ten stary napęd jeszcze w boju :) no i powiem wam spoko wszystko nasmarowane linki manetki śmiga nawet super

Ale i tak zmieniam napęd a łańcuch się nie zmarnuje bo mam 2 rower 3x9:) dziewczyny.

Przy okazji zakupu zamówiłem też kasetę Sunrace MZ90 12-speed 11-50T aby upewnić się czy na pewno wejdzie na mój bębenek no i gitara wszystko się mieści dlatego też chcę iść w stronę srama gx eagle wiem wiem 2x10 shimano bardziej uniwersalne, ale ja lubię oryginalność nie mam też żadnych ograniczeń finansowych.

Zrobiłem wyliczenia na ritzelrechner.de i to co oferuje 11-50t porównując je z moim starym systemem 3x9 analizując z czego korzystam wyszło mi na to że w korbie z zębatki 44T w ogóle nie korzystam a większość czasu jeżdżę na 32T i bardzo rzadko 22T. Myślę że to mi w zupełności mi wystarczy. Dzięki ogólnie za porady i odzew gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły\rady chętnie posłucham. Pozdro

gYZ4dSb.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie użalanie się nad każdą ryską czy zużyciem psuje radość z jazdy i znacząco obniża komfort życia ;) Trzeba sobie uświadomić, że elementy podlegające zużyciu dosyć często się wymienia i wtedy są znowu ładne i świecące. Cały rower w końcu też się w miarę szybko potrafi znudzić i trzeba sięgnąć po nowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gtb napisał:

Czarna kaseta jest piękna ale jak jest nowa , znajomy nie mógł na swoja patrzeć po nieco ponad 200km i wrócił do standardowej srebrnej (też miał Sunrace).

W sumie nie wiem dlaczego. Ja mam czarnego NXa i po 1000km nadal jest dużo ładniejsza od zwykłej srebrnej usmarowanej piachem i oleum do łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Na początek - ten sunrace KOZAK :o Jaki koń!

 

Mam obecnie 3x9 (p.Alivio i t.Deore XT), chciałbym zmienić korbę na FC-M6000  34-24 - docelowo 2x10.  

Czy to się uda (2x9), czy muszę od razu wymienić łańcuch, kasetę i przerzutkę?

Obecnie jeżdżę praktycznie na 40T, a z tyłu w przedziale 5-9. 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 5.04.2018 o 22:59, Sabarolus napisał:

W sumie nie wiem dlaczego. Ja mam czarnego NXa i po 1000km nadal jest dużo ładniejsza od zwykłej srebrnej usmarowanej piachem i oleum do łańcucha.

No to ja mogę i zdać relację moja kaseta po roku dalej czarna, a co do napędu sram gx eagle bajka petard pod pedałami dzięki sztywności i błyskawiczna zmiana biegów jedynie do czego mógł bym się przyczepić to przydała by mi się jeden bieg do szybszej jazdy czyli zmiana przodu 32 na 34 lub jakaś owalna z przodu? ktoś coś może doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...