Skocz do zawartości

[2500zł] Rower szosowy/gravel


Rekomendowane odpowiedzi

co do Mistrala odniosę się do własnych doznań z aluminiowym widelcem- zdecydowanie nie. To się odczuwa i to boleśnie. Zaletą jest to ze można go wymienić skoro rower jest w takiej promocji. Odczuje się to na plus. 

Cube zdecydowanie sprawdzi się w mieście, przełożenia, opony (tu akurat aluminium jest połączone z dużą gumą) znam takich co jezdzą na nexusach w trasy, dopóki nie trafią na piach czy inny syf jest ok. Musiałbyś przymierzyć opony nie tzw bulwarowe tylko bardziej terenowe. (lub zapomnij o lekkim terenie z nimi) 

z prezentowanych mimo kiepskiej korby nieźle prezentuje się Marin (zmieniłabym korbę i kierownicę np na 'wąsatą' w X czasie pewnie hamulce) i cieszyła stalą. 

[Jesli chodzi o pozycję w 4corners chciałam pokazać że niewiele się różni od tej z prostymi kierownicami, wszystko zalezy od np mostka- stopnia wygięcia. Sam przyznawałeś ze czasem brak chwytu że kombinujesz z rogami etc. wiec baranek jest tym pewnym rozwiązaniem. Przy rogach przecież też jest pochył. Nie jest wstydem zakupić mostek z większym np. wzniosem. Po co baranek przy dłuższych przejażdżkach- chociażby kwestia wiatru. Inaczej będzie sie go odczuwać będąc jak żagiel wyprostowanym a inaczej kiedy zrobi się 'czołówkę' i lekko zmieni kąty jego natarcia. Kwestia dodatkowych klamek przy kierownicy? to tez nie problem, przy hamulcach linkowych- mechanicznych ich montaż jako 'druga opcja', zdecydowanie jest tańsze niż znaleznie takiego ideału zaopatrzonego w nie od razu :)  Najlepiej poszukać czegoś z podobną geometrią lub miłego człeka z forum i przymierzyć się do potencjalnych modeli branych pod uwagę.  W wielu przypadkach to dobre rozwiązanie. W końcu zakup roweru to nie kilo kartofli...]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, akkwlsk napisał:

Jeżeli nie jesteś zdziadzały, ani nie masz bębna zwisającego do kolan, to kierownica na wysokości siodełka daje wystarczająco komfortową pozycję. Takie ustawienie da się osiągnąć w większości przytaczanych rowerów, tylko trzeba wymienić/obrócić mostek i pobawić się podkładkami. Rozmiar dobieraj głownie pod względem długości ramy (reach) jednocześnie pilnując długości rury podsiodłowej tak, żeby było Ci wygodnie i sztyca mieściła się w zakresie. Też jestem duży i wiem, że niektóre rowery mają kompletnie nieprzemyślaną geometrię w rozmiarach XL ze śmiesznie krótkimi główkami ramy, no ale co zrobisz. 

Przymierz się do roweru, czy pasuje Ci na długość, a wysokośc kierownicy skoryguj mostkiem i podkładkami i bierz ten, który Ci się podoba. 

Niestety do niektórych rowerów nie mogę się przymierzyć, bo nie wszystkie są dostępne w mojej okolicy.

Najbardziej podobała mi się opcja Gianta Anyroad'a tylko ja bym chciał tam wrzucić jeszcze ciut szersze opony przód, tył.

Z większości miejskich/szosowych rowerów nic mi nie podchodzi więc chyba zdecyduję się na coś z barankiem.

Więc zostaną mi dalej poszukiwania 'ideału' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Trind napisał:

Jeżeli nie jesteś zdziadzały, ani nie masz bębna zwisającego do kolan, to kierownica na wysokości siodełka daje wystarczająco komfortową pozycję.

Bardzo motywujące :D

Teraz, Trind napisał:

Więc zostaną mi dalej poszukiwania 'ideału' :P

i wbrew pozorom warto szukać i czekać:)  bo takie strzały się zdarzają 

tylko dobrze zastanowić się nad swoimi 'preferencjami' co do tego ideału, czego się od niego oczekuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego Treka jeszcze znalazłem, tylko gdyby rozmiar był większy...

http://allegro.pl/trek-crossrip-alu-carbon-przelajowy-gravel-i7232457167.html#thumb/7

I chyba jedyny Marin, który mi się podoba w tej kolorystyce:

http://allegro.pl/marin-four-corners-szary-wyprawowy-gravel-cr-mo-s-i6785646592.html#thumb/1

Tylko czy wejdą tam szersze kapcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szersze czyli? przód na pewno, tył być może 4 mm(to był rzut oka na fotki od Marina) Trek to zdecydowanie pod miasto i szosę (naped), może ze 40mm wejdzie. 

 Marin ma nową Sorę Trek starszą no i bardziej terenowe opony. Te z Marina znam, ważą chyba z tonę :) ale to pod miasto i sakwy faktycznie. Ramy Treka sa chwalone, podzielam opinie ze są dobre. Ale to aluminium. Być moze odczujesz ten miszmasz z Treka jako niewygodną pozycję bo jest takim własnie przełajowo/ gravelowym tworem. Na plus nowsza rama z linkami chowanymi. Jesli masz opcje obmacania roweru to warto (podjechać), zobaczysz chociażby ustawienia mostka na +. Ewentualnie salon Treka (obdzwoniony) z modelem dostępnym też coś już da. 

tu masz test Marina na Sorce https://portal.bikeworld.pl/artykul/drukuj/17069/test_gravel_marin_four_corners_2018  oponki 700x42 mieli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Treka wchodzi opona 40 mm i to jest raczej max, ja w swoim mam własnie takie włożone schwalbe hurricane 40 mm i juz przy pełnych błotnikach z przodu jest bardzo ciasno. 

Ja jestem co prawda od niedawna uzytkownikiem Treka crossripa i na razie nie mam powodu do narzekania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem potrzebujesz roweru typu cross. Taki rower będzie wygodniejszy do jazdy w mieście od typowego gravela, hamulce będzie miał lepsze i możliwość włożenia szerszych opon. Wydaje mi się że będzie bardziej uniwersalny.

Gravel to typ roweru dla tych którzy już mają doświadczenie z barankiem i wiedzą czego chcą. 

Szukaj takiego crossa który już będzie posiadał sztywny widelec, albo wybrać ten już z amortyzatorem i pogodzić się z jego obecnością. Sztywny widelec nie sprawi że rower stanie się wyraźnie szybszy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavdivs

Obecnie posiadam rower typu cross i do jazdy po mieście fakt - wystarcza. Jednak jadąc w dłuższe trasy czy nawet jakieś krótkie przejażdżki po prostym odcinku (5-10km) trochę męczy mnie brak zmiany chwytu (nadgarstki). Gdyby mnie budżet nie ograniczał to kupiłbym Gianta Anyroad'a 2 w rozmiarze XL - ale ciężko go dostać gdziekolwiek.

Rower, który mnie interesuje jest poza moim zasięgiem:

http://salsacycles.com/bikes/fargo/2018_fargo_gx_29

 

Więc tak naprawdę szukam alternatywy dla Gianta Anyroad'a 2. Ostatecznie tak mogę doprecyzować temat, czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala... no nie dziwne :)

jest na bazarze (i olx) Salsa niestety też poza budżetem do której i ja piszczę, El Mariachi. (co prawda prosta kierownica)

a wiesz ze o tym Treku z linka wspominają jako o rywalu własnie serii Anyroad? ;) tylko nie wiem ile w tym prawdy a ile marketingu. 

Nie wiem czy szukanie po zagranicznych wyprzedażach może coś dać w temacie tej Salsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie. Kolega właściciel zresztą takiego Treka wcześnie napisał że 40mm u niego wchodzi  i szczerze tak to wyglądalo. Żeby sprawdzić system metryczny opon do widelek patrz na pierwszy parametr. Tu masz 50 to są mm własnie. (akurat ten system etrto jest dość precyzyjny) druga sprawa to nie tylko "mieści się" w wudelkach. Chodzi o wysokość też żeby nie obcierala nie tylko o widełki ale i przerzutke.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był tylko do jazdy miejskiej to wziąłbym go, na dłuższe trasy nie wiem czy się sprawdzi. Często brakuje mi zmiany chwytu na dłuższej trasie i wkurza mnie to.

Z drugiej strony ciężko znaleźć rower z barankiem (w tym budżecie) do którego wejdą tak szerokie kapcie jak pisałem wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...