Skocz do zawartości

[Amortyzator] rock shox Tora - oryginał czy podróbka


kazuk

Rekomendowane odpowiedzi

Nałożyłem ten mój wahacz na twoje zdjecie

jako odnośnik wielkości roweru dopasowałem średnice felgi do okręgu 559mm

dużych różnic nie ma ,można to skorygować żeby był identyczny.

No i można go zrobić na taki wzór jak na zdjeciu.

Na tym twoim to przejście z A na B jest chyba płynne

12feaed5f073.jpg

Edytowane przez kazuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko zupełnie naprawdę nie znając się zapytam z ciekawskiego punktu widzenia czy takie elementy jak ten brakujący to wystarczy sobie wyfrezować ze starej felgi od BMW :) czy to aluminium nie powinno być  jakoś kute dla wytrzymałości, się nie znam to się zapytam... Jak to jest w fabryce? Co się mówi na ten temat inżynier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy kucie aluminium, czy tłoczenie  ( nie wiem która nazwa jest właściwa)  jest elementem wykańczania takich ażurowych elementów czy się tylko wyrzyna? Bo takie wikipedyczne opisy stopów to jedno a przemysł rowerowy czy motocyklowy drugie, właśnie z jakiejś fabryki felg, z telewizora, kojarzę jakieś prasy, które dają lekkość i wytrzymałość sportowych kół dlatego się Was pytam jak to jest w rowerówce. Czy trzeba np liczyć więcej materiału czy wyrzynać 1:1... Dobra to ja już się nie pytam.... tak myślałem że jak ktoś jest po Poli to w dwóch harcerskich słowach powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminium w zależności od stopu można poddawać różnej obróbce.

Jedno nadaje się do tłoczenia a inne do obróbki skrawaniem.

Nie jestem po Poli a forma twoich  pytań zakrawa o ironie. A skoro w rowerach wszystko jest tak super liczone to dlaczego ramy aluminiowe pękają ?

Lub dlaczego można tą moją ramę kupić bez tego wahacza skoro sam w sprzedaży nie występuje ? Ano dlatego że ten element prawdopodobnie pękał i serwis aby naprawić musiał zamówić całą ramę z tym wahaczem. 

Pewnie dlatego na zdjęciach występują dwie odmiany tego wahacza ,przed i po poprawieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...