Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne] jakie wybrac 150-300zl


GrubyCento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat z hamulcami, chce zmienić mechaniki na hydraulike, budzet w okolicach 150-300 z lekkim marginesem, moja waga ok 95kg, jazda w większości po plaszczyznach, ostry teren odpada. 

Widzialem ze ceny sa bardzo rozno jak i modele.

Myslalem o shimano i avidach tylko nie mam pojecia który model, czytałem ze co poniektóre sie rozciekaja, tego chcialbym uniknac.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Shimano raczej bym odradzał. Już lepiej Avidy. Jeśli nowe to najlepiej to dozbieraj do tej Magury. Z używek to stare Shimano, Tektro jak znajdziesz.

Obsługa hydrauliki jak coś się nie posypie to wymiana klocków i płynu jak na jakiś czas. Z tym, że jeśli jest DOT jak w Avidach to nawet co rok najlepiej, bo chłonie wodę i hamulec "puchnie" z czasem. Shimano, Tektro, Magura są na oleju, który można zmieniać rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dwa sezony na M596 i byłem bardzo zadowolony - waga 125kg, teraz jeżdżą drugi sezon w rowerze znajomego, żonie kupiłem M615 i wyglądają praktycznie tak jak moje stare M596 - z tego co wyczytałem to technicznie również się nie różnią. Myślę że nowe M6000 nie powinny być gorsze, Magury niestety nigdy nie miałem okazji testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...