Skocz do zawartości

[Renowacja] kross hexagon x2


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem posiadam rower hexagon x2 z 2012/2013 roku (nie pamiętam dokładnie) na kołach 26 cali. Przedni amortyzator suntour (nie pamiętam dokładnie jaki) Doszedłem do wniosku że chciałbym wymienić w nim osprzęt. Zastanawiałem się nad wymianą napędu na octalink acera (3/9),wiąże się z tym wymiana tylniego koła (może dać większe koła?) ponieważ posiadam wolnobieg. Ramię chciałem pomalować na biało. Może macie jakiś ciekawszy pomysł? Na całość chciałbym przeznaczyć 700 złoty bez malowania.

eee8eff7bea9328889734f9e95454ac5.jpg

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie jest "amortyzator"? Bardzo poci się syfem spod uszczelek i duże ma luzy? Gdzie tym rowerem jeździsz?

 

Przy przejściu na 3x9 trzeba zmienić korbę, suport, tylne koło i kupić nową kasetę i łańcuch. Do tego nowe manetki, a żeby to wszystko działało przyzwoicie to razem z przerzutkami.

Co do wstawiania większych kół to rama jest produkowana pod dany rozmiar kół, więc zmiana musi być świadoma. Musiałbyś zmienić hamulce na tarczowe, bo przecież obręcz będzie "wyżej" i pewnie wymusi to używanie węższych opon żeby zrekompensować wzrost średnicy. Oczywiście 2 koła, ogumienie i komplet hamulców to dodatkowy koszt.

Moim zdaniem jak chcesz to się możesz bawić, ale na nowych częściach nie ma szans się zmieścić w 700 zł. To będzie sztuka dla sztuki zwyczajnie. Radziłbym opchnąć ten rower, dołożyć i poszukać czegoś co spełni Twoje oczekiwania. Może to nawet inny rodzaj roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś serwisowany?

Dolicz sobie też koszt kluczy (ściągacz korby, klucz do kasety i suportu i skuwacz łańcucha). Twoje obecne przerzutki będą słabo współpracować z napędem 3x9, ale zawsze to próbować pożenić można, bo teoretycznie się da. Łańcucha też czasem nie bierz najtańszego tylko najlepiej coś pokroju KMC X9 lub Connexa serii 900. Tani łańcuch to pozorna oszczędność, bo Ci momentalnie kasetę zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanowię się nad odesłaniem amortyzatora do serwisu. Nie dopisałem ale tylna i przednia przerzutka też była policzona. Hmmm mógłbyś podać jakąś swoją propozycję co wymienić i na co? Jestem w stanie dołożyć około 100-150 zł

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu płacić za serwis jeśli masz klucze imbusowe, bo tam dosłownie nie ma czego serwisować. Odkręcasz śruby od spodu i ściągasz "portki". Wycierasz smar/syf , robisz ocenę sytuacji, nakładasz nowy smar (silikonowy) i składasz. Cała filozofia. Potem jeździsz do następnego serwisu, albo zbierasz kasę na coś co działa jak powinno.

Osobiście to celowałbym w używane części, bo cała zima przed Tobą. Możesz sporo oszczędzić i dorwać coś lepszego niż nowe Alivio. Jedynie łańcuch i kaseta powinny być nowe - no może koło też.

Używana korbę korbę Alivio M430 można w okolicach 100 zł dostać czasem z suportem nawet np:

http://allegro.pl/korba-shimano-alivio-fc-m430-22-44z-i7040872892.html

Jeśli chodzi manetki 9sp to stare Alivio/Deore/SLX jest lepsze. Za najlepsze uchodzą XT, ale prawie nie do kupienia już:

http://allegro.pl/manetki-deore-9s-jak-lx-xt-xtr-swietny-stan-i7042879433.html

Do tego przerzutki Deore, Deore LX lub nawet SLX znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...