Skocz do zawartości

[lampki] Przegląd lampek tylnych 2 x 0.5W


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie dla osób szukających tylnej lampki.

 

Wszystkie lampki w zestawieniu oprócz Walle 2 posiadają jedną soczewkę zwykłą i jedną kierunkową (Walle 2 ma 2 kierunkowe). Soczewka kierunkowa ma takie równoległe załamania, które teoretycznie polepszają widoczność światła w danej płaszczyźnie. Powinna być ustawiona tak: |||||, żeby polepszać widoczność diody po bokach, a nie obrócona o 90 stopni, bo będzie świecić po oczach (w praktyce pewnie tak czy siak będzie świecić po oczach :)).

 

Wszystkie lampki oprócz Walle 1 mają uchwyty do montażu w pionie, co jest dla mnie logiczne, bo lampka schowana za sztycą powinna generować mniejsze opory aerodynamiczne. :D Poza tym te lampki można chyba przymocować pionowo do torebek podsiodłowych z odpowiednim paskiem.

 

Model / ustawienie soczewki kierunkowej przy montażu pionowym / tryby / deklarowany czas pracy / rodzaj mocowania / cena z przesyłką na allegro

Lampki 2 x 0.5W wyglądające jak Walle 2:

2K JY-596 (bez napisu), na boki (dobrze), świeci - miga - miga na zmianę (stroboskop po 3 razy), nieznany, gumowy pasek, 22 zł


Merida MD047 - jw., ale z napisem, 30 zł

KLS Element, na boki (dobrze), świeci - miga - miga na zmianę (stroboskop po 2 razy), 60/120/120, gumowy pasek, 25 zł


ProX Gemma, góra/dół (źle), świeci 1 dioda - świecą 2 diody - miga, 124/4/21, skręcane, 23 zł

Author Duplex, góra/dół (źle), świeci 1 dioda - świecą 2 diody - miga, -/18/80, skręcane, 32 zł

 

Mactronic Walle 1 (2 x 0.5 W), na boki w ustawieniu poziomym (dobrze), świeci - szybko miga - szybko miga na zmianę (wkurzające jak jasna pogoda), 30/60/60, gumowy pasek, 59 zł

Mactronic Walle 2 (2 x 0.2 W), dwie na boki (dobrze), świeci, 70, skręcane, 57 zł

 

Wychodzi na to, że Mactronic się zupełnie nie opłaca.

 

Moim zdaniem uchwyt na gumowy pasek jest wygodniejszy, a deklarowane czasy świecenia nie mają znaczenia, bo skoro wyglądają tak samo to pewnie ich budowa jest taka sama i mają podobny czas świecenia w danym trybie. Ja chyba wezmę no-name JY-596, bo tryb migający na zmianę wydaje mi się w niej bardziej widoczny niż w KLS Element i wolę bez napisu (pasuje do każdego roweru :)).

 

Jeśli coś pominąłem lub macie doświadczenia z tymi lampkami to zachęcam do dzielenia się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym rowerze mam Walle od 4 lat. Wersja pierwsza. Uważam, że to jeden z lepszy produktów w tej kategorii. Jak świeci, wszyscy wiedzą.

Kupiłem kiedyś coś podobnego innej firmy - chyba KLS ale pewny nie jestem - bo było tanio i padło to szybciutko jak tylko dostało pierwszego deszczu. Po wyschnięciu znów działało ale potrafiło samo zmieniać tryby świecenia. W końcu zardzewiało w środku i poszło do elektrośmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...