Skocz do zawartości

[1200-1900] Jaki rower polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, głównie interesuje mnie rower górski z decathlonu rockrider 540.

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540-275-id_8379537.html

Polecili byście ten rower? I nie chcę wydać 3/4k na rower bo to ma być do takiej jazdy codziennej,nie będzie wykorzystywany w górach, do jakiś bardziej ekstremalnych rzeczy czy coś tego typu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki rower od ponad roku, zrobione na nim około 3k km. Używam go codziennie (dojazdy do pracy) i rekreacyjnie na wycieczki. Jako rower do miejskiego, codziennego  użytku sprawdza się całkiem spoko. Dość wysoka główka ramy czyni pozycję na nim całkiem komfortową. Wadą jego jest na pewno waga (mój po zmianie napędu i dołożeniu błotników, bidonu 0,7l i oświetlenia, licznika waży 15 kg w rozmiarze XL). Amortyzator też nie jest jakiś wyższych lotów, ale jest to przyzwoicie działający uginacz na miejskie warunki. Jest to mocna konstrukcja, w moim egzemplarzu na uwagę i pochwałę stanowią koła.Jestem ciężkim klocem, ważę ponad 100 kg, a one dają radę. Nie trzeba było ich jeszcze centrować. Rower przeżył zderzenie z TIRem (i ja też przy okazji :) ), tracąc tylko siodło i sztyce. Rama, koła, kierownica, mostek, amortyzator bez szwanku. Po wypadku do wymiany poszedł napęd (pogięte blaty, uszkodzona przerzutka tylna). Zmieniłem  na korbę deore FC590, przerzutki przód, tył XT (3x9) oraz manetki XT. Do roweru bez problemów można zamontować bagażnik co bardzo przydało się w wakacje. Moim subiektywnym zdaniem warto go sobie kupić, jeśli nie posiadasz ambicji sportowych. Ja jestem zadowolony. Oczywiście wiem, że na pewno znajdą się lepsze rowery w tej cenie, że są osoby uczulone na samą nazwę "b'twin", że ktoś stwierdzi, że po co Ci taki MTB, kup sobie crossa, itd... Jak już pisałem JA jestem zadowolony, JA nie żałuję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie polskie cudo :P

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/karbon-spike-r40-2016-deore-27v-2xt-hydraulic-i6432566866.html

 

Ludzie na tym psy wieszają, że producent makrokeszy, że za mało danych na temat geometrii, że nazwa lipna itp... ale za 1800zł nie znalazłem nowego roweru z lepszym wyposażeniem. Jedynie niemiecki Bulls LT był w podobnej cenie za podobny osprzęt. Jeżdżę tym prawie rok i wszystko śmiga. Wymieniłem tylko suport bo stary zaczął cykać, gdzie miał prawo, bo ważę 100kg. Koszt 35zł.

Hydraulika Shimano br-395 nie sprawia żadnych problemów, przerzutki też działają bez zarzutu. Jedyne co mnie denerwuje to nieznaczne pływanie koła w zakrętach, ale to raczej normalne przy mojej wadze i osi 9mm. Amortyzator od RS prosty jak budowa cepa. Oleje wymieniam sam wg. service manualu i na polniaki po płaskim w zupełności wystarczy. 

Rower służy do kręcenia cardio, dojazdów do pracy, i zwiedzania najbliższej okolicy. W góry składam poważniejszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...