Skocz do zawartości

[Alpy Austria] lato 2018 poradźcie Ischgl czy Saalbach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuję wyjazd maj/czerwiec w Alpy Austriackie na 4/5 dni z rowerem typu hardtail. Interesują mnie przede wszystkim interesujące trasy widokowe o różnym stopniu trudności, głównie te o charakterze maratonów MTB, gdzie można się zmęczyć (podjazdy , zjazdy w zróżnicowanym terenie ). Fajnie, żeby w wyższe partie można było podjechać gondolą.

Czy np maj /czerwiec będzie dobrym czasem na taki wyjazd biorąc pod uwagę pogodę ,śnieg ?

Wstępnie wziąłem pod uwagę te dwie destynację , głównie opierając się na odległości z Krakowa oraz poleceniach osób , które już tam były.

 

Co polecacie z tych dwóch opcji , biorąc pod uwagę to z czym jadę i w jakim celu.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Epickie trasy ..jasne, czemu nie ?:-) Tylko nie wiem czy maj będzie dobrym wyborem ze względu na prawdopodobny śnieg w wyższych partiach. Raczej bardziej prawdopodobny byłby czerwiec.

Jakby ktoś miał jakieś rady to będę wdzięczny.

Edytowane przez galezow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być bardziej  maratonowo to zdecydowanie polecam Ishgl - http://www.mambaonbike.pl/kategorie/miejsca/austria/ischgl/

 

Jeśli chcesz poznać coś nowego i podszkolić technikę to Saalbach - http://www.mambaonbike.pl/trasy-rowerowe-saalbach-hinterglemm/

 

Ale jeśli w maju to jednak polecam jakąś niżej położoną miejscówkę np Gardę. w sumie też opisaną na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dorzuce od siebie.

W maju jak juz ktos pisal, moze wysoko (>1800-2000m) lezec wciaz snieg badz bloto, ktore utrudnia poruszanie sie. Morke buty to tez nie najlepszy kompan na pedalowanie przez caly dzien.

 

Jesli Cie interesuja trasy typu marathon, to niepotrzebna Ci gondola.. 

Klikugodzinnych podjazdow znajdziesz bez liku. Tu polecam WWW: gpsies badz outdooractive. 

 

PS. Nie wiem, jakie jest twoje doswiadczenie w tej materii, ale podjazdy alpejskie ( a takie chcesz) to troche inna bajka niz 300-800m. w naszych rodzimych gorach  :thumbsup:

PS2. Jesli to nie wyjazd stacjonarny, to wez pod uwage kilku kg. plecak, ktory 'spotenguje' trudnosci zwiazane z podjazem  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Biorąc pod uwagę Wasze rady , raczej przełożę to na miesiące letnie.

Moje dotychczasowe doświadczenie z podjazdami alpejskimi to tylko Alpy Julijskie w Słowenii, więc myślę ,że tragedii nie będzie.

Podjazdy , podjazdami ale fajnie jak jest dostępna gondola , która może okazać się fajną alternatywą do objeżdżenia wyższych górskich partii i zjazdów :thumbsup:

pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz Ci moge poradzic na szybko:

- wejdz na strony obu osrodkow i poszukaj zakladek MTB.

- dodatkowo, serwisy gps (napisalem Ci wczesniej) i tam poszukaj tras innych uzytkownikow pod katem dlugosci, podjazdu, etc.

- na koniec, wybierz sobie jakias przelecz do ktorej prowadzi droga, ktora wg Ciebie bedzie spelniala twoje wymagania i zaplanuj sobie :)

 

Gotowe, ja tak robie :thumbsup:  Patrze co jest i modyfikuje pod siebie :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...