Skocz do zawartości

[Szosy] zakup świadomy


PiotrKaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam serdecznie wszystkich Forumowiczów :)
 

 

Tak mi się zdaje, na roweroweporady też to sugerowali, zastanawiam się tylko jak znaczna będzie różnica między 28 a 32 - czy gra warta świeczki?

Jeżeli chodzi o Tribana 540, to udało mi się włożyć tam opony Schwalbe Kojak o szerokości 35C: https://roweroweporady.pl/btwin-triban-540-test-roweru-szosowego/

Ale do szosy nie wiem czy jest sens pakować aż tak szerokie opony. Osobiście poszedłbym w 28C, ale to kwestia preferencji, bo 25C też nie będzie dobre.

 

Co do wymiany kasety/korby. Zmieniając korbę z 52/36 na 50/34 zyskasz niewiele lżejsze biegi. Różnica będzie taka, jakbyś założył kasetę z zębatką 29, zamiast 28. Czyli jeżeli chcesz mieć naprawdę odczuwalną różnicę, bez zmiany kasety się nie obejdzie.

Na korbie możesz wymienić tarcze, za coś klasy 105 dasz ok. 150-170 złotych, a obecne tarcze jeszcze spokojnie sprzedasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozważam, chociaż trochę mnie powstrzymuje konieczność machlojek z suportem ;) Podobno potrzebny jest ich specjalny klucz do założenia suportu? http://road.cc/content/review/219120-praxis-works-alba-m30-4832-chainset

I nie rozumiem co to jest ten "front mech mount" który trzeba opuścić co nie wszędzie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korbę Praxis model wyżej Zayante 52-36. Różnica poza zębami, to aluminiowa oś zamiast stalowej i puste ramiona =60 gramów mniej. Tak że mogę napisać słów kilka o suporcie BB30/M30.

1. Łożyska są liche i szybko zaczynają pykać.

2. Lew miska jest wciskana, prawa wkręcana w lewą. Właśnie do wkręcenia/wkręcenia potrzebne są owe narzędzia. Są to nakładki na miski z miejscem na imbus. Można sobie poradzić bez nich używając dwóch kluczy hydraulicznych tzw. Taśmowych. Ale jest jedno ale. Jeden klucz taśmowy to ~60zł w Castoramie, a specjalne narzędzie to 13€ za komplet. Więc jeśli się nie posiada żadnej wersji to bez sensu kombinować.

3. Korba poza pukaniem spisuje się świetnie. Szybko zmienia, przy zrzucaniu na małą łańcuch nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...