Skocz do zawartości

[Wymiana części] Rockrider one 5.1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rockridera one 5.1 z Decathlonu kupionego jakieś 3 lata temu gdzieś za 800 zł.

Mam pytanie do bardziej obeznanych osób z rowerowej dziedziny.

Czy w ogóle opłacalna jest wymiana części w tym rowerze (głównie kierownicy,przedniego amortyzatora, i całych kół) lecz mam dylemat czy taki amortyzator o większym skoku(czyli także rozmiarze) nie będzie komicznie w tym rowerku wyglądał

Chciałbym powymieniać te elementy ze względu gdyż coraz bardziej się wkręcam w jazdę bardziej terenową i nie mam zamiaru mieć połamanych rąk od pękniętego amora, a na dobrej jakości dh mnie po prostu nie stać. Jeszcze słyszałem że w niewielkich pieniądzach można złożyć takiego dh. Także prosiłbym o rozsądne pomysły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie porcelanową świnię i wrzuć tam pieniądze, które masz. Ćwicz technikę na tym co masz i każdy grosz wrzucaj do świni. Jak to kochasz i jesteś wytrwały to uzbierasz w końcu na fajną sensowną maszynkę do DH/FR a puki co szkoda kasy bo jak to się mówi, z g...a bata nie ukręcisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie porcelanową świnię i wrzuć tam pieniądze, które masz. Ćwicz technikę na tym co masz i każdy grosz wrzucaj do świni. Jak to kochasz i jesteś wytrwały to uzbierasz w końcu na fajną sensowną maszynkę do DH/FR a puki co szkoda kasy bo jak to się mówi, z g...a bata nie ukręcisz

Niby rower za 800 zł a takie rzeczy na nim robiłem :D 3 lata nie był serwisowany tak pod koniec sierpnia wziąłem go na warsztat to tylko tylna ośka była lekko wygięta a tak poza tym nic nie było uszkodzone. Pierwszy mój taki przypadek ze rower z sieciówki po takim czasie był w tak dobrym stanie :D

 

Ale dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon to nie jest zwykła sieciówka w kwestii rowerów. Ale LukaszNN ma generalnie rację. Na pewno warto ten rower na bieżąco naprawiać częściami, które klasą i jakością odpowiadają tym fabrycznym. W tuningi bym się nie bawił. Najważniejszą częścią w rowerze nie jest amortyzator tylko rama. Dobra rama (sama rama) kosztuje więcej (a czasami duuużo więcej) niż cały ten rower, więc nie ma do czego tych lepszych części montować...

 

Składanie roweru ma wiele zalet ale ma też jedną zasadniczą wadę - przeważnie wychodzi drożej niż zakup nowego...

 

Zrób sobie prosty test - wybierz dowolny rower z oferty i spróbuj "wirtualnie kupić" analogiczne części, jak są w tym rowerze - posumuj kwotę za części z kosztami dostawy i porównaj z gotowcem.

 

Znacznie lepiej wychodzi taka składanka  z części używanych ale używane całe rowery też mają zupełnie inne ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...