Skocz do zawartości

[Oro Puro] słaby powrót klamki


dziadu448

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie, mam problem z moimi formulkami i potrzebuję podpowiedzi.

Po zimie okazało się że obie klamki puściły płyn w czego efekcie hamulce przestały praktycznie pracować i troszku zszedł z nich lakier ;)

Początkowo próbowałem wymienić całe klamki ale okazało się to nie takie proste, więc postanowiłem je reanimować.

Rozkręciłem i dokładnie oczyściłem, odtłuściłem wszystko w zwykłym denaturacie bezbarwnym, udało mi się dokupić wszystkie oringi w sklepie z uszczelnieniami hydraulicznymi i poskładałem. Hamulec chodzi ładnie ale mam problem z powrotem klamki, samodzielnie odbija może do połowy.

Mam 2 tezy i potrzebuję Waszej podpowiedzi:

1. Przy składaniu klamki nie stosowałem żadnej oliwki bo podobno może to doprowadzić do pocenia się uszczelek. Korpus posmarowałem odrobiną dota i tak złożyłem. Pytanie czy nie powinienem może jednak użyć odrobiny jakiegoś oleju żeby uszczelki nie stawiały takiego oporu ?

2. Choć oringi mierzone ze starych to może ten który jest na tłoczku jest minimalnie grubszy od oryginału i przez to stawia większy opór, w takiej sytuacji rozwiązaniem mogło by być wymienienie sprężynki na mocniejszą.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij klamkę odepnij przewód i sprawdź jak chodzi bez płynu. Często zdarzało się że przycierał taki element plastikowy popychacza (puchł) - element połączeniowy tłoczka z klamką. Taki plastik w którym zatrzaskuje się kulka ;-) Wystarczy go obszlifować i będzie git. Musisz wymontować cały tłoczek z klamki i sprawdzić jak pracuje na sucho. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj dzięki za odpowiedź..

sprawdziłem "na sucho" jak chodzi klamka z uszczelką i bez niej i okazało się że jest to wina uszczelki..

rozwiązanie problemu okazało się bardzo prozaiczne.. założyłem uszczelkę na wiertło 8 i delikatnie ścierałem na zwykłym pilniku do metalu :D operacja dosyć czasochłonna ponieważ nie da się tego zrobić "na raz" ale efekt bardzo zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...