Skocz do zawartości

[szosa] rowery szosowe Kellys


de_Villars

Rekomendowane odpowiedzi

Być może w niedalekiej przyszłości będę miał okazję nabyć w dobrej cenie nową szosę marki Kellys. Niestety, nazwa tej firmy z rowerami szosowymi niezbyt mi się kojarzy i jakoś też opinii o ich szosówkach za bardzo nie ma. Stąd moje pytanie – czy ktoś z Was miał z tymi rowerami do czynienia i mógłby coś o nich napisać? Jak się prezentują na tle innych marek, i jak się sprawują? To poziom Romet/BTWIN czy jednak coś lepszego? Głównie chodzi mi o to, jak u nich z jakością ramy (to chyba najważniejsze, bo osprzęt wiadomo w zasadzie wszędzie to samo, zależy tylko co producent daje w danej cenie). Warto iść w tą markę, celując w półkę cenową rzędu 3000-3500 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie, jako początkujący, celuję raczej w modele "Arc". Fajny byłby też Arc 50, który wszakże ma tarcze które mi niezbyt odpowiadają. Arc 30 więc byłby dla mnie naturalnym wyborem jeśli chodzi o modele tej firmy. A skoro jeszcze są porównywalne do Meridy - markowych rowerów jakby nie patrzeć, to jeśli się nie chce płacić za firmę, wybór Kellysa mógłby być pewnie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zwłaszcza cenowo przy np. meridzie 200 

https://www.forumrowerowe.org/topic/220171-2700-merida-scultura-200-czy-kellys-arc-30/


szukałeś info chyba na szosa org. :)

ale nie przejmuj się opinią ze 'poważna firma ale ma 3 rozmiary'. Z tego co znam ludzi i ich jazdy są zadowoleni i braliby powtórnie te rowerki. Nie mówiąc o modelach ściganckich  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam też zapytałem, szukam info gdzie się da :)  Te 3 rozmiary mnie aż tak nie martwią, bo w zasadzie dobrze mi pasuje rozmiar M, choć faktycznie to dość dziwne że tylko tyle rozmiarów mają, bo to im na pewno ogranicza ilość osób zainteresowanych kupnem roweru.

dzięki za linka :) Też się zastanawiałem o co chodzi z tymi 20 biegami, również podejrzewałem literówkę i że w rzeczywistości jest 18 jak to w Sorze, napisałem maila w tej sprawie (oraz wagi roweru) i czekam na odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys, scott, author i tym podobne marki - robią na tej samej zasadzie. Rama na zamówienie (ewentualnie sami produkują), osprzęt shimano/sram/campagnolo, koła fulcrum/mavic/składane przez producenta. Ewentualne poważniejsze różnice mogą być w ramach carbonowych. A czym się różnią rowery różnych marek? W 90% przypadków głównie malowaniem, stosunkiem ceny do jakości i geometrią. Większość roweru to części zewnętrznych firm, albo robione na zamówienie producenta i odpowiednio pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...