Skocz do zawartości

[Magura vs. Shimano] Do 29er'a


Qbotcenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję kupić coś na kształt hamulca przedniego - rower użytkowany głównie na śląskich\jurajskich asfaltach i leśnych duktach cały rok.

Aktualnie mam na tył założone SLX'y m7000 bodajże i działają tak sobie... awarii jeszcze nie złapały, ale pierwsza zima dopiero przed nimi ;P

 

Przechodząc do sedna - muszę założyć coś na przód, gdyż czasami na samym tylnim hamulcu nie wyrabiam i podczas gwałtownego nacisku zaczynam driftować.

Mogę zanabyć znów te same SLX'y (cenowo  chciałbym się zmieścić poniżej 400 złociszy), ale chodzi mi też po głowie Magura MT4 - opinie ludzi są pozytywne. 

Zależy mi głównie na bezawaryjności i w miarę możliwości na 'bezobsługowości' od +40°C do -30°C  ;P

Może coś pokroju Zee byłoby trwałe? Albo mechaniczne?

 

PS. Mam tarczę od tektro, praktycznie nową i nie chce mi się jej jeszcze zmieniać bez poważnej przyczyny.

 

Z góry dzięki za porady ;)

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuje jeszcze popracowac nad technika hamowania zanim zmienisz ten hamulec, bo hamuje sie glownie przednim, tylni to tylko jako pomocniczy  ;)

 

Główny problem w moim przypadku to brak przedniego hamulca ;P

W sensie coś tam jest, ale po kilku wizytach w serwisie, kilku wytryskach oleju na manetce nie robi nic oprócz dociążania kierownicy...

 

BTW. Hamując przodem nie zrobię frontflip'a?  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś niezawodnego to polecę jak kolega wyżej- Avid BB7 nie są tak bezobsługowe jak hedrauliki (o ile dany hydrauliczny działa poprawnie) i mają trochę gorszą modulację, ale w zamian za to są nie do zajechania- poza podkręcaniem klocków raz na parę tygodni nie trzeba przy nich nic robić, i nie ma tam co się zepsuć  :thumbsup:

Osobiście ujeżdżam bb7 teraz na przodzie i jestem bardzo zadowolony :)

Przez kierownicę nie przelecisz, chyba że chcesz- nawet jak nie umiesz hamować to wcześniej odruchowo puścisz klamkę niż wylądujesz na ziemii, chyba ze nie masz instynktu samozachowawczego  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

BTW. Hamując przodem nie zrobię frontflip'a?

No właśnie jak popracujesz nad technik to nie :P


Odnośnie mechanika potrzeba ci klamkę od vek i linke do vek. Generalnie są mechaniki ktore potrafią skutecznie zatrzymywać, bb7 jest jednym z nich, jest tez xm4 od hayesa. Reszta to gnioty, no pewnie są jeszcze jakieś zacne ale nie ma ich wiele.

 

Hydraulik jak będzie dobrej jakości ( nie jakieś sh*tmano) i będzie na dot, powinien spokojnie działać od +40 do -20. Natomiast po jeździe zimą, gdzie soli pełno, trzeba myć zaciski, bo zaczną korodować po pewnym czasie. Trzeba tez dużo częściej robić serwisy. Generalnie dobry hebel na DOT i można zimą jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki fabryczne są chyba semi metal- w suchym ciche i dobra modulacja, w mokrym strasznie głośne i znacznie słabiej hamują :wallbash: Na twoim miejscu wymienił bym na metaliki, ja kupiłem klocki Niant z aliexpress i jestem bardzo zadowolony  :thumbsup: dobra modulacja, na mokro tak samo głośne jak inne, ale siła hamowania nie spada :)

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ehh... odświeżam wątek, gdyż jestem zbyt ułomny by coś zakupić w naszym PRL'u... 

W jednym sklepie moje zamówienie na BB7 wisi i czeka już od 3 tygodni (sprzedawca wciąż wciska mi kit przez telefon, że niby nie może skontaktować się z dostawcą), a w pozostałych sklepach podczas rozmów telefonicznych nikt nie jest w stanie stwierdzić kiedy produkt będzie na stanie....

 

Mógłby ktoś doradzić, gdzie można zakupić Avidy w sensownej cenie? (widziałem dostępne od ręki za 460pln z tarczami 160, ale czy to się jeszcze opłaca?)

 

 

Ewentualnie... wiem, że to pewnie zimą mi strzeli, ale na bezrybiu i rak ryba - http://allegro.pl/magura-mt5-hamulec-hydrauliczny-przod-4-tloczki-i6967037289.html  czy taki hebel dałby radę?  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...