Skocz do zawartości

[amortyzator]Dla kogos + - 120kg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Owszem, były podobne tematy ale dotyczyły wagi do 100kg, tym razem wjeżdża waga cieżka. Pod kolo 28 lub 29', dla crossa/treka lub MTB. Szukam drugiej maszyny (pierwsza jest bez amora), zapewne amortyzator będę musiał w niej wymienić, chce wiedzieć czego szukać

 

 

Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare miesięcy temu przy wadze 120+ wymieniałem amor w swojej maszynie. Wybór padł na Aurona 2017. Puki co jestem zachwycony :) i nie żałuje wyboru :)

 

 

Ale żeby ktokolwiek mógł coś Ci pomoc napisz trochę więcej. Jaki rower, rama, skok, grubość portfela, wymagania, gdzie będziesz śmigał itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roweru jeszcze nie mam, ale już wiem ze muszę szukać MTB, na pewno na 29' i rozmiarze ramy 21'+ (może 22 lub 23).

 

Na pewno nie będę nim skakać czy jeżdzić po trudnym terenie, jazda w 90% po asfalcie złej jakości. Budżet? Wiadomo, im mniej tym lepiej, ale pewnego poziomu pewnie nie przeskocze. Powiedzmy że kupie tego ktory już daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie wie jak jest przy takiej wadze i sztywnym widelcu wpaść w dziurę na drodze. Droga po której się poruszam jest bardzo ruchliwa a kierowcy w Polsce nie sa zbyt tolerancyjni, nie raz jestem zmuszony jechać po studzienkach/dziurach po bokach drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie wie jak jest przy takiej wadze i sztywnym widelcu wpaść w dziurę na drodze.

No tyle to nie warzę, ale mam rower na sztywnym widelcu i przy odrobinie techniki dziury w drodze i inne przeszkody nie są problemem. Jak kupisz sobie opony minimum 2 cale i nie będziesz ich pompował na kamień to sam uznasz, że amortyzator to zbędny ciężar i problem z serwisem przy takim użytkowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślałem ze piszemy o aż tak szerokich laczkach :-)

W rowerach mtb opona 2,1-2,2 to standard. Więc jak chcesz mtb to raczej oczywistość.

 

Mógłbyś wkleić coś co proponujesz do crosa 28'?

A jaki masz obecnie rower i jaki rozmiar opon? Do crossa to opony 2,0 możesz nie zmieścić... Chociaż czytałem na forum o przypadkach że wchodziło nawet 2,1. Głównie problem może być z miejscem na tylną oponę, przód na 99% przyjmie oponę 2,0. Więc ja bym na początek kupił 1 sztukę Schwalbe Hurrican 29x2,0 https://www.rowertour.com/p/50611/schwalbe-hurricane-29-x-2.00-dc-ls-opona-drutowa?gclid=EAIaIQobChMI46Torr361QIVcADTCh0x7Ap4EAAYAiAAEgLIAfD_BwE i zobaczył czy wejdzie na tył. Jak nie wejdzie, to wrzucić ją na przód a na tył poszukać czegoś np 1,75 http://allegro.pl/opona-continental-ride-tour-28x1-75-622x47-i6794679536.html. Uprzedzam pytanie... opony 28 i 29 różnią się tylko szerokością. Wypadało by zbadać jeszcze jaką masz wewnętrzną szerokość obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...