Skocz do zawartości

[Giant Talon 2015 29er 2] jaki amortyzator


tommoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję zmianę amortyzatora w rowerku bo to co mam amortyzatorem ponoć nie jest. Jak zmieniać to na coś markowego (rock shox, fox), budżet max 1000 zł. Przeznaczenie amatorska jazda po lesie ale lubię się pobrudzić i spocić :) 

Problem w tym że nic nie wiem czego szukać. Jaka długość, średnica rury, czy taperowana, proszę o radę. 

Dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz wideł z prostą sterówką 1 1/8 , skok 100mm , pod standardowy zacisk QR9 , długość rury sterowej musisz sam zmierzyć ( od dołu główki ramy do końca mostka odejmując od tego co wyszło  5mm).  Jest spora szansa , że po zmianie sterów wciśniesz tam również tapera (do Talonów na średnim kole tak się da). Foxa lub lepszego RS'a w tym budżecie to raczej jedynie używkę z nowych dostaniesz dość przyzwoitego SR Epixona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ważysz? Bo jak okolice 100kg to najlepiej wymienić przednie koło/piastę na sztywną oś, przy "normalnej" wadze też to Ci sporo ułatwi życie, ale że tak powiem jest to mniej konieczne. ;p

 

Fox/RS odpuść, nie warto płacić 2000zł za wideł, który pracuje porównywalne do Epixona tańszego prawie o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masę swoją mam, w granicach 100 kg netto. 

Wykręciłem widelec, średnica rury u góry 28,8mm u dołu 30,1mm długość 190mm. HTG myślisz że jak dam mniejsze łożysko na dole to da się wcisnąć tapera? Taperowanych amorków jest więcej na allegro. 

A co powiecie na takie coś? http://allegro.pl/rock-shox-recon-silver-29-solo-air-1i1-8-poplock-i6934300939.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli główka ramy jest prosta , pod stery ZS44/ZS44 to po zastosowaniu takich http://allegro.pl/stery-octane-one-warp-44-44-tapered-do-ramy-1-1-8-i6856747434.html (dolna miska i łożysko poza ramą , podnosi to przód i jakieś 12-15mm) jesteś w stanie wsadzić amora z taperem (w Talonie 27,5 to się sprawdza a więc domniema że w tym 29r też by zdało egzamin).

Ten Recon parametrami by pasował ale prawdopodobnie to wersja TK (pracuje to średnio) i dość ciężki (2,2-2,3kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapewne wiesz co piszesz....

 

Dlatego w tym budżecie najlepiej zakupić używkę Fox-a lub RockShox-a, jeszcze jak by zostawić z tej kwoty 100-200 zł na serwis, i się cieszyć jazdą, a nie zakupić nowego i borykać się z serwisami, wysyłkami itp.

 

Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne doświadczenie, ale akurat zakupiłem używanego FOX-a CTD, zrobiłem w nim serwis i śmiga bez zarzutu, las, korzenie itp.

 

W sumie wyszło mnie ok 1000-1100 zł, 

 

z auronami doświadczenia nie mam, pewnie dobry sprzęt, ale cena jego wyższa aniżeli 1000 zł, a inne modele w tym budżecie - nowe - wolę omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...