Skocz do zawartości

[Rower szosowy] Jaki rower wybrać do 3000zł - przykłady


saecoo

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

piszę do Was z zapytaniem o to który rower lepszy jako szosa na początek. Po wnikliwych analizach wybrałem dwa modele:

 

allegro.pl/wyprzedaz-2017-sensa-umbria-sora-r3000-r-56-i6907853022.html - nowy, 5 lat gwarancji

 

http://allegro.pl/canyon-roadlite-al-rozm-60-jak-nowy-i6925180265.html#thumb/1 - używany, stan podobno jak nowy

 

Zastanawiam się czy jak przedstawia się zależność osprzętu. Sora > Apex czy Apex > Sora? Poza tym co sądzicie o kupnie używanego roweru? Wnioskuję, że Canyon jest to co najmniej półka wyżej od Sensy, ale czy 5 letnia gwarancja na ramę i widelec oraz 2 letnia gwarancja na sprzęt jest lepszą opcją niż rama Canyon? Rama w obu przypadkach jest aluminiowa, widelec karbonowy.

 

Z góry dzięki wielkie za wszelkie Wasze opinie. Przede wszystkim prosiłbym o informacje czy w ogóle rozważać kupno używanego roweru czy lepiej skupić się na nowych sztukach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jak przedstawia się zależność osprzętu. Sora > Apex czy Apex > Sora?

Apex > Sora

 

 

Poza tym co sądzicie o kupnie używanego roweru?

Temat rzeka

 

 

Przede wszystkim prosiłbym o informacje czy w ogóle rozważać kupno używanego roweru czy lepiej skupić się na nowych sztukach?

Jak się znasz, masz przymiar do łańcucha, narzędzia, masz możliwość obejrzenia używanego roweru przed zakupem to używany rower można rozważyć. Tak wysyłać w ciemno to średnio. Osobiście uważam że używaną ramę aluminiową można rozważać. Używanego karbonu bym się bał.

 

Kolego wstawiłeś linki różnymi rozmiarami. Jeden rower jest r56, drugi r60.

  • Ile masz wzrostu?
  • Ile ważysz?
  • Szukasz rowerku z pozycją bardziej areodynamiczną czy bardziej rekreacyjną?

Sensa to bdb oferta.

Używany canyon z 10rz sram apex i na mavicach też wygląda spoko. Tylko że za 3300 jest nowy triban 540 też na mavicach, karbonowym sztućcu, kompletnym shimano 105. No i triban jest nowy  :teehee:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Ogólnie celuję w rozmiar 58, Sensa jest dostępna w większym rozmiarze, a na aukcji w Canyon jest wpisane 58, także to jest do sprawdzenia jeszcze. Mam 184cm, 75kg (parę kilo w dół pójdzie niedługo) no i jeśli chodzi o pozycję to wolałbym bardziej pochyloną. Jeździłem na ultraretro szosie dość mocno pochylony i było w porządku, więc raczej w tę stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko że za 3300 jest nowy triban 540 też na mavicach, karbonowym sztućcu, kompletnym shimano 105. No i triban jest nowy  .
i waży 9,5 kg

 

co do apexa o ile sram jest wielu wypadkach bardziej rozwinięty od shimano o ile w tańszych grupach to się nie sprawdza, ten apex chodzi bardzo średnio wolałbym tiagrę czy nową sorę R3000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensa w rozmiarze 58 ma wirtualną długość górnej rury 568mm. Na wykresie łapie się to pod kategorię ML. Stack to reach ratio 1,453. Także pozycja na Sensa jest bardziej w stronę areodynamiki niż komfortu. Karbonowy widelec, pełna sora, korba hollowtech II. Czego więcej chcieć za 2500. Bdb stosunek ceny do oferowanego sprzętu. A jak się go zajeździ do napęd dość tani w wymianie :).

 

t3qp3qgpikqr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba Sensa. Nowy rower z gwarancją za 2,5k na nowej Sorze nie jest zły. W rowerach z tej półki cenowej zazwyczaj najsłabszą pozycją są koła. Co prawda nie wiem jakie piasty ma Sensa, ale koła z niewielkimi stożkami na 32 szprychach, choć zapewne nielekkie to powinny być pancerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Ogólnie celuję w rozmiar 58, Sensa jest dostępna w większym rozmiarze, a na aukcji w Canyon jest wpisane 58, także to jest do sprawdzenia jeszcze. Mam 184cm, 75kg (parę kilo w dół pójdzie niedługo) no i jeśli chodzi o pozycję to wolałbym bardziej pochyloną. Jeździłem na ultraretro szosie dość mocno pochylony i było w porządku, więc raczej w tę stronę. 

Jeśli byłbyś zainteresowany mam do sprzedania Lapierre Audiaco 400 w rozmiarze 58

 

https://www.olx.pl/oferta/szosa-lapierre-audiaco-400-full-tiagra-CID767-IDnusaK.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...