Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[rower/rama] Nowy rower czy zamiana ramy Pomocy

rower/rama

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 zellt

zellt

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 11 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 10:30

Witam,

na początku bardzo proszę o powstrzymanie się od negatywnych komentarzy. Raczej mam małe doświadczenie i właśnie wśród Was liczę na pomoc. Sprawa wygląda tak:

posiadam rower Haibike Impact SE 29 rocznik 2013 w rozmiarze 48 Rower Haibike Impact SE 29", niestety uszkodzeniu uległa rama (brak możliwości wymiany gwarancyjnej - pominę szczegóły). Dodam tylko, ze niedawno wymieniłem na nowe: kasete (xt m771), dwa nowe łańcuchy (hg95), kółeczka tylnej przerzutki, tarczę korby (32T środkowa). Ogólnie osprzęt dość zadbany. Obecny w rowerze damper to RS Monarch RT3 51x190 (ML)

Jeżdżę głownie po ścieżkach rowerowych, troszkę po lesie ale z zamiarem rozpoczęcia amatorskiej jazdy w maratonach mtb i jakiejś jazdy po górkach (nie DH oczywiście). Waga 85kg, wzrost 185cm.

Teraz pytanie:

1. Czy jest szansa na zakup ramy FULL od innego producenta i przełożenia powyższych podzespołów przy jak najmniejszym koszcie ? Proszę o propozycję (do 3000zł)

2. Czy jest szansa na zakup ramy HT od innego producenta i przełożenia powyższych podzespołów przy jak najmniejszym koszcie ? Proszę o propozycję (do 3000zł)

3. Mam możliwość kupić Haibike Freed 7.40 / MTB 650B hardtail / Rowery / Katalog Rowerowy 2016 ten rower za 2950zł przy rezygnacji z 1 i 2 i np. posprzedawania podzespołów z Impacta.

Bardzo proszę o rozsądną pomoc, a widząc, że jest ona tu udzielana z góry dziękuję. Jeżeli trzeba uzupełnić jakąś informację to to zrobię.

• 0

Reklama

Reklama

#2 Greg00

Greg00

Maniak

• Użytkownik
  • 457 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 sierpień 2017 - 10:18

Jeżeli szukasz czegoś podobnego to popatrz na tą ofertę - jest akurat wyprzedaż więc w budżecie się zmieścisz

Cube Stereo 120 HPA Race 29 Side-Swing Frame black'n'blue | Frames Shop

Amortyzator tył  jest potrzebny 184x44mm

Zawsze masz jeszcze opcje sprzedać obecny i kupić nowy jakby nie podszedł

Tu coś dla przykładu pod kolor w dobrej cenie

Manitou Radium Expert Rear Shock 184x44mm | Air Shocks Shop

Tak więc rama i amortyzator tylni to poniżej 2500 zł więc mieścisz się w budżecie

No i musisz pewnie kupić stery pod rame cuba to ok 200 zł

Na nowe wymienił bym jeszcze suport no i linki od przerzutek i pancerze

Resztę powinieneś przełożyć bez problemu i w 3k się zmieścisz

Sklep sprawdzony, sam wiel;e razy od nich kupowałem bo na wyprzedażach wychodzi całkiem nieźle

Użytkownik Greg00 edytował ten post 17 sierpień 2017 - 10:19

• 1

#3 zellt

zellt

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 11 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 12:04

Bardzo Ci dziękuję za pomoc.

• 0

#4 Poochaty

Poochaty

Maniak

• Użytkownik
  • 618 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 14:06

Zawsze mozesz takiego cube kupić ode mnie kompletnego na xt i foxie (jest tutaj wystawiony), a resztki z hibike sprzedać. Jeszcze na tym zarobisz :) A na poważnie kupno ramy cię ratuje, tylko tak jak kolega pisał wyżej, przy dzisiejszych fullach i standardach to się zaraz okaże, że linki wszystkie do wymiany, przewody od hamulców do wymiany bo za długie/za krótkie, damper odpowiedni dobrać itd itd. Ale zakładasz budżet 3K więc poradzisz sobie praktycznie przy każdej opcji.

• 0

Reklama

Reklama

#5 zellt

zellt

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 11 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 18:48

Witam,

również dziękuję za Twoja pomoc. Mocno się pozastanawiałem i wybrałem opcję ...... nr 3 Haibike Freed 7.40 / MTB 650B hardtail / Rowery / Katalog Rowerowy 2016 ;)

Pewnie coś przełoże z Haibika do nowego Haibaika bo chociażby kasetę mam prawie świeżą XT z dwoma łańcuchami XT, może i korbe bo również XT (3rzędowa). Trochę części z fulla zostanie (amor, damper, koła itd) więc je spróbuję posprzedawać.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

• 0