Skocz do zawartości

[rower/rama] Nowy rower czy zamiana ramy Pomocy


zellt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku bardzo proszę o powstrzymanie się od negatywnych komentarzy. Raczej mam małe doświadczenie i właśnie wśród Was liczę na pomoc. Sprawa wygląda tak:

posiadam rower Haibike Impact SE 29 rocznik 2013 w rozmiarze 48 http://rowery24h.pl/rower-haibike-impact-se-29-p-322.html, niestety uszkodzeniu uległa rama (brak możliwości wymiany gwarancyjnej - pominę szczegóły). Dodam tylko, ze niedawno wymieniłem na nowe: kasete (xt m771), dwa nowe łańcuchy (hg95), kółeczka tylnej przerzutki, tarczę korby (32T środkowa). Ogólnie osprzęt dość zadbany. Obecny w rowerze damper to RS Monarch RT3 51x190 (ML)

Jeżdżę głownie po ścieżkach rowerowych, troszkę po lesie ale z zamiarem rozpoczęcia amatorskiej jazdy w maratonach mtb i jakiejś jazdy po górkach (nie DH oczywiście). Waga 85kg, wzrost 185cm.

 

Teraz pytanie:

1. Czy jest szansa na zakup ramy FULL od innego producenta i przełożenia powyższych podzespołów przy jak najmniejszym koszcie ? Proszę o propozycję (do 3000zł)

2. Czy jest szansa na zakup ramy HT od innego producenta i przełożenia powyższych podzespołów przy jak najmniejszym koszcie ? Proszę o propozycję (do 3000zł)

3. Mam możliwość kupić http://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/haibike/48682/freed_7_40 ten rower za 2950zł przy rezygnacji z 1 i 2 i np. posprzedawania podzespołów z Impacta.

 

 

Bardzo proszę o rozsądną pomoc, a widząc, że jest ona tu udzielana z góry dziękuję. Jeżeli trzeba uzupełnić jakąś informację to to zrobię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz czegoś podobnego to popatrz na tą ofertę - jest akurat wyprzedaż więc w budżecie się zmieścisz

https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-stereo-120-hpa-race-29-side-swing-frame-black-n-blue-642884/wg_id-5193

 

 

Amortyzator tył  jest potrzebny 184x44mm

 

Zawsze masz jeszcze opcje sprzedać obecny i kupić nowy jakby nie podszedł

Tu coś dla przykładu pod kolor w dobrej cenie

https://www.bike-discount.de/en/buy/manitou-radium-expert-rear-shock-184x44mm-597382

 

Tak więc rama i amortyzator tylni to poniżej 2500 zł więc mieścisz się w budżecie

No i musisz pewnie kupić stery pod rame cuba to ok 200 zł

Na nowe wymienił bym jeszcze suport no i linki od przerzutek i pancerze

 

Resztę powinieneś przełożyć bez problemu i w 3k się zmieścisz

 

Sklep sprawdzony, sam wiel;e razy od nich kupowałem bo na wyprzedażach wychodzi całkiem nieźle

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz takiego cube kupić ode mnie kompletnego na xt i foxie (jest tutaj wystawiony), a resztki z hibike sprzedać. Jeszcze na tym zarobisz :) A na poważnie kupno ramy cię ratuje, tylko tak jak kolega pisał wyżej, przy dzisiejszych fullach i standardach to się zaraz okaże, że linki wszystkie do wymiany, przewody od hamulców do wymiany bo za długie/za krótkie, damper odpowiedni dobrać itd itd. Ale zakładasz budżet 3K więc poradzisz sobie praktycznie przy każdej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również dziękuję za Twoja pomoc. Mocno się pozastanawiałem i wybrałem opcję ...... nr 3 Haibike Freed 7.40 / MTB 650B hardtail / Rowery / Katalog Rowerowy 2016 ;)

Pewnie coś przełoże z Haibika do nowego Haibaika bo chociażby kasetę mam prawie świeżą XT z dwoma łańcuchami XT, może i korbe bo również XT (3rzędowa). Trochę części z fulla zostanie (amor, damper, koła itd) więc je spróbuję posprzedawać.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...